Momenteel hebben consumenten in India eenvoudig toegang tot Nieuw-Zeelandse appels op de markt, merkt Shymon Varghese op, de directeur van de Indiase AGF-handelaar Annora Exports and Imports. "Dit seizoen is er een aanzienlijk aanbod van Nieuw-Zeelandse appels, met een overschot ten opzichte van vorige jaren. Ondertussen blijft de wereldwijde vraag naar deze kwaliteitsvolle appels stijgen vanwege hun constante kwaliteit, smaak en houdbaarheid."
Varghese benadrukt dat de Nieuw-Zeelandse appels niet alleen naar India gaan, maar ook naar diverse andere Aziatische markten. "De appels worden geëxporteerd naar landen zoals, maar niet uitsluitend, China, India, Vietnam, Taiwan en Thailand. India groeit uit tot een kritieke markt, waarbij de import jaarlijks stijgt dankzij de betrouwbare en consistente kwaliteit van het fruit uit Nieuw-Zeeland."
© Annora Exports and Imports
In India blijft de Royal Gala-appel een favoriet, zegt Varghese. "We importeren een breed scala van appelrassen uit Nieuw-Zeeland, waaronder Royal Gala, Queen, Dazzle, Braeburn, Jazz, Granny Smith, Posy, Galaxy, Red Head en Pink Lady. Royal Gala blijft echter de meest geliefde variëteit in India, dankzij de zoete smaak, knapperige textuur en aantrekkelijke kleur, die perfect aansluiten bij de voorkeuren van de Indiase consumenten. Ondertussen winnen rassen zoals Queen en Dazzle snel terrein, vooral bij klanten die op zoek zijn naar unieke smaakeigenschappen."
Het bewustzijn rondom de verschillende appelsoorten groeit onder consumenten, merkt Varghese op. "De consumptie in India evolueert, vooral met de opkomst van supermarkten, moderne retailketens en snelle leveringsplatforms, waardoor consumenten beter geïnformeerd en kieskeuriger worden in hun keuze voor appels. Ook draagt de verbeterde koudeketeninfrastructuur bij aan het behouden van de kwaliteit van geïmporteerde appels."
De onrust in het Midden-Oosten heeft echter invloed op de aanvoer van Iraanse appels naar India, waarschuwt Varghese: "De vraag naar appels in India is sterk, vooral in het premiumsegment. Aanhoudende geopolitieke spanningen in Iran kunnen de levering van Iraanse appels verstoren. Mocht de situatie verslechteren, kan de toevoer uit Iran vertragen of zelfs stoppen. Daarnaast kunnen Europese appels minder concurrerend zijn in bepaalde periodes door de langere transittijd."
© Annora Exports and Imports
"De marktdynamiek blijft waarschijnlijk stabiel met de consistente productie in Nieuw-Zeeland en Zuid-Afrika, die eventuele tekorten van Iraanse appels kunnen opvangen," vervolgt Varghese. "Dit sterke aanbod vanuit het zuidelijk halfrond zorgt ervoor dat de markt concurrerend blijft qua prijzen, wat voordelig is voor zowel importeurs als consumenten. Ondanks het uitgebreide aanbod blijft de vraag in India stijgen, dankzij de groeiende retailsector en de voorkeur voor geïmporteerd kwaliteitsfruit."
Annora Exports and Imports heeft in India recent een nieuw merk uit Nieuw-Zeeland gelanceerd, precies tijdens de spannende cricketwedstrijd tussen India en Nieuw-Zeeland in de World Cup: "Met trots kondigen we onze exclusieve samenwerking met Aozora New Zealand aan, die het merk 'Captain's Pick' in India introduceert. De eerste lading onder dit merk komt binnenkort aan, en we hebben hoge verwachtingen van de Indiase markt. Het toeval wil dat deze lancering ook samenviel met de T20 World Cup-finale tussen beide landen afgelopen zondag, wat het moment extra speciaal maakt."
"Ons bedrijf importeert naast Nieuw-Zeeland ook vers fruit uit landen zoals Australië, Chili, de Verenigde Staten, Canada, Malawi, Turkije, Polen, Egypte, China, Servië, Zuid-Afrika en Tanzania," besluit Varghese.
Voor meer informatie:
Shymon Varghese
Annora Import en Export
Tel: +91 854 888 8884
[email protected]