Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
Nieuw verpakkingsbedrijf voor pruimen en kersen in Mainz

Hochhaus en Obst vom Bodensee bundelen krachten in afzet en verpakken van steenfruit

Op 1 februari werd de oprichting van Hochfrucht bekendgemaakt. Het nieuwe verkoop- en verpakkingsbedrijf maakt deel uit van de Hochhaus-groep en richt zich op de professionele sortering en verpakking van fruit, in de eerste plaats pruimen en kersen uit eigen teelt. Op de moderne locatie in Mainz zullen in de toekomst ook regionaal geteelde vruchten worden gesorteerd en verpakt voor samenwerkingspartner Obst vom Bodensee Vertriebsgesellschaft, aldus directeur Björn Hochhaus.

© Hochfrucht GmbH
Björn Hochhaus

Meer waarde binnen het eigen bedrijf
De oprichting van Hochfrucht maakt deel uit van een bredere herstructurering van de onderneming in Rheinhessen, legt Hochhaus uit. Het doel is de activiteiten rond teelt en verwerking duidelijker te scheiden en zo de efficiëntie in de bedrijfsvoering te vergroten. "Onze kernactiviteit blijft de teelt en verwerking van steenfruit. We begeleiden het hele traject, van de bloei tot aan het centrale magazijn van de betreffende retailklant. Daarbij is het voor ons vooral belangrijk dat de toegevoegde waarde binnen het eigen bedrijf blijft. Kwaliteit, flexibiliteit en betrouwbaarheid staan daarbij voorop."

Ongeveer twee derde van het areaal van het bedrijf bestaat uit pruimen. Kersen vormen het op één na belangrijkste gewas van het familiebedrijf. Daarnaast worden ook abrikozen, mirabellen en peren geteeld. "In het afgelopen seizoen viel de kersenoogst in sommige andere landen wat tegen, waardoor onze kersen in de retail meer aandacht kregen. Voor pruimen en mirabellen was de afzet daarentegen lastiger door een uitdagender marktomgeving."

© Hochfrucht GmbH

Verkoopsamenwerking met Obst vom Bodensee
Naast de interne reorganisatie is ook een verkoop­samenwerking opgezet met Obst vom Bodensee Vertriebsgesellschaft. Volgens Hochhaus levert die samenwerking duidelijke synergievoordelen op. "Door de huidige schommelingen op de afzetmarkt is samenwerking belangrijker dan ooit. Het gaat erom met elkaar te werken in plaats van tegen elkaar. In de praktijk neemt Obst vom Bodensee de verkoop richting de Duitse retail op zich, terwijl wij ons kunnen concentreren op onze kernactiviteit: het sorteren en verpakken van ons fruit. Tegelijkertijd heeft OvB met ons een sterke teelt- en dienstverleningspartner in het belangrijke steenfruitgebied Rheinhessen."

© Hochfrucht GmbH

Krachtig, innovatief en hightech
Ook Tim Strübing, directeur van OvB, ziet voordelen in de samenwerking: "Met het bedrijf Hochhaus hebben we een sterke, innovatieve en technologisch goed uitgeruste partner. Samen willen we het Duitse steenfruitassortiment strategisch verder ontwikkelen en de markt overtuigen met kwaliteit en prestaties."

Voor meer informatie:
Björn Hochhaus© Hochfrucht GmbH
hochfrucht GmbH
Am Finther Wald 1
55126 Mainz, Duitsland
Tel.: +49 (0)6131 950 33 66
[email protected]
https://www.hochfrucht.de/
www.obst-vom-bodensee.de

Gerelateerde artikelen → Zie meer