Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
Vlaamse start-up Life is Bananas ziet Nederland als mooi potentieel voor fruitsnacks

"Vriesdrogen zorgt voor gezonde fruitsnack met behoud van smaak en voedingswaarden"

Tholen - Een gezonde snack voor haar kinderen. Vanuit die gedachte is bijna een jaar geleden Life is Bananas opgericht, dat komende maand debuteert op de beurs Tavola. "Het is niet altijd evident om kinderen gezonde voeding aan te bieden die in de smaak valt en praktisch blijft in een druk gezinsleven", vertelt oprichtster Sigrid Severijns. "Ik begon me af te vragen hoe we kinderen meer fruit en groenten kunnen laten eten zonder in te boeten op gemak of smaak."

© Life is Bananas

Zo groeide bij Sigrid, bio-ingenieur van opleiding met inmiddels achttien jaar ervaring in productontwikkeling en kwaliteitsmanagement, het idee voor haar eigen merk. Aanvankelijk richtte ze zich hierbij op groenten. "Ik was op zoek naar een toegankelijke manier om gezonde voeding langer houdbaar en makkelijk inzetbaar te maken. Tijdens het ontwikkelproces ontdekte ik echter het potentieel van gevriesdroogd fruit."

Het principe achter vriesdrogen is eenvoudig. Fruit bestaat voor 80 tot 90 procent uit water. Door dat water te verwijderen, blijven smaak, kleur, geur en voedingsstoffen grotendeels behouden. "Het is alsof je midden in de winter een zomerse aardbei eet," aldus de Vlaamse onderneemster. "Je hoeft niets toe te voegen. De pure smaak blijft overeind. Dat was echt een eyeopener. Het smaakt verrassend intens en knapperig. Mijn eigen kinderen noemen het zelfs vaak 'snoepjes' of 'chipjes'. Zij en hun vriendjes waren mijn eerste, en waarschijnlijk meest kritische, testpanel. Echter, ze waren meteen enthousiast. Toen wist ik: dit moet mee in het assortiment."

Uitbreiding van het assortiment
In theorie kan bijna elk type fruit gevriesdroogd worden. "Wij zijn echter begonnen met aardbei en mango, gekozen op basis van ervaring en intuïtie, en later bevestigd via een enquête onder onze volgers en klanten. Onze naam zorgt soms voor verwarring. Mensen denken dat we ons specialiseren in banaan. Maar de naam staat symbool voor onze visie. het leven is druk en soms wat 'bananas', oftewel chaotisch, en wij willen in die hectiek een gezonde snack bieden waar ouders zich goed bij voelen en die kinderen met plezier eten."

© Life is Bananas

"Banaan stond in eerste instantie helemaal niet op de planning", legt Sigrid uit. "We willen ons richten op fruit dat niet per se hapklaar is, maar door middel van vriesdrogen op deze manier dat wel wordt. Alleen kwam opvallend genoeg banaan ook als favoriet naar voren bij de enquête. Het blijft natuurlijk goed om te luisteren naar je klanten, dus heeft dat ons toch doen besluiten banaan ook toe te voegen aan het assortiment."

Intussen omvat het gamma dus 3 verschillende fruitsnacks en wordt gewerkt aan een vierde smaak. Ook het oorspronkelijke groenteconcept blijft op de agenda staan. "Voorlopig ligt de focus echter op het verder uitbouwen van onze fruitsnacks, dus is het groenteconcept een plan voor de toekomst geworden. We willen het gestructureerd uitbouwen."

Groeien in Nederland
Voor de productie koos het jonge bedrijf bewust voor samenwerking met onderaannemers. "Een eigen vriesdrooginstallatie aankopen zou vandaag een te groot risico zijn. Door samen te werken met gespecialiseerde partners kunnen we flexibel blijven en snel opschalen. Daarbij volg ik de kwaliteit uiteraard nauwgezet op en keur ik elke batch persoonlijk goed."

Op commercieel vlak zet Life is Bananas in op een combinatie van online en retail. "Via de eigen webshop worden met name Belgische en Nederlandse klanten bereikt en in België liggen de producten inmiddels in zo'n honderdtal supermarkten, waaronder Carrefour, Delhaize, Delitraiteur en verschillende vestigingen van Jumbo." Nochtans ziet Sigrid Nederland als een bijzonder interessante groeimarkt. "Consumenten lijken daar momenteel iets meer open te staan voor innovatieve en gezonde snacks, dus valt er een wereld te winnen. Onze producten zijn ideaal voor onderweg. Honderd gram verse aardbeien wordt na vriesdrogen ongeveer tien gram, terwijl smaak en voedingswaarde behouden blijven. Eén zakje kan zo één van de vijf dagelijkse fruitmomenten vervangen."

© Life is Bananas

Tavola
Met een jubileum aanstaande spreekt Sigrid van een intens, maar positief traject. "We hebben in korte tijd veel geleerd. De basis staat er en nu is het zaak om gecontroleerd verder te groeien. Stap voor stap bouwen we aan een merk dat gezonde voeding voor kinderen vanzelfsprekend en leuk maakt."

Om de groei te ondersteunen, investeert Life is Bananas ook in beurzen. Na een eerste B2C-beurs vorig jaar, neemt het bedrijf dit jaar deel aan de eerste B2B-beurs, namelijk Tavola. "Het biedt kansen om internationale kopers, retailpartners en distributeurs te ontmoeten en ons netwerk uit te breiden."

Life is Bananas is tijdens Tavola 2026, van 15 tot en met 17 maart, te vinden op stand 1A12.

Voor meer informatie:
Sigrid Severijns
Life is Bananas
[email protected]
www.lifeisbananas.com

Gerelateerde artikelen → Zie meer