Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN

Avocado-export in Michoacán weer op gang na korte stop

De oogst en export van avocado's in Michoacán, Mexico, zijn deze week weer hervat. De sector legde het werk preventief stil na incidenten op zondag in verschillende delen van de staat. Volgens bronnen uit de branche kwam de boel vanaf maandag stap voor stap weer op gang, ook met de terugkeer van USDA-personeel.

"Zondag waren er blokkades en veel onzekerheid. We wisten niet hoe het maandag zou zijn, dus hebben we alles stilgelegd", zegt een teler en verpakker uit de regio. "Maar maandag trok het al recht. En dinsdag draaiden we weer. Oogst en export lopen gewoon."

© Mariia Loginova | Dreamstime

Hij bevestigt ook dat het verkeer in het grootste deel van de staat snel herstelde: "Vrijwel heel Michoacán is weer zonder problemen. Je kunt normaal reizen." Tegelijk erkent hij dat het in een paar specifieke gebieden nog lastiger is en dat de veiligheid zichtbaar is opgeschaald. "Je ziet veel militairen en politie. Maar we kunnen werken en het fruit vervoeren zonder gedoe", voegt hij toe.

De hervatting is ook officieel bevestigd door Apeam, de Mexicaanse vereniging van avocadotelers en -exporteurs. In een verklaring meldt de organisatie dat vanaf dinsdag 24 februari de activiteiten in Uruapan en Morelia weer doorgaan. Daardoor kon ook het USDA-personeel weer aan het werk.

Apeam benadrukt wel dat maatregelen nodig blijven om de veiligheid van medewerkers in het veld te waarborgen. De organisatie zegt ook dat ze samen met het USDA blijft werken om de sector volledig op volle kracht te krijgen en de veiligheidsontwikkelingen te blijven volgen.

Voor de komende weken zijn de vooruitzichten goed. "Het lijkt erop dat er weer flink wat komt. We hebben in het seizoen goede regen gehad", zegt de bron. Hij verwacht zelfs dat de oogst iets eerder op gang komt: "Het lijkt wat vervroegd, met een mooie maatvoering en een goede hoeveelheid."

Markt: kleiner prijsverschil dan normaal
De Verenigde Staten blijven de belangrijkste afzetmarkt voor Mexicaanse avocado's. Toch is het prijsverschil tussen de binnenlandse markt en export nu kleiner dan gebruikelijk. "De vraag is niet zoals normaal, en dat drukt de prijzen. Het verschil is dus niet groot", legt hij uit.

Gerelateerde artikelen → Zie meer