Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
App icon
FreshPublishers
Openen in de app
OPENEN
Hoge Brix blijft onderscheidende factor

Italiaanse aardbeienoogst 30–40% lager

Er is veel vraag naar aardbeien, maar de oogst valt tegen in Italië. Het lijkt steeds meer te kloppen dat het tegenwoordig moeilijker is om te telen dan om te verkopen. Aardbeien bevestigen dat in dit vroege deel van het seizoen.

"Het weer in januari en in de eerste twee weken van februari", zegt Antonio Zani, commercieel verantwoordelijke bij telersorganisatie Granfrutta Zani, "heeft geleid tot productverlies. Afhankelijk van de regio gaat het om zo'n 30 tot 40 procent. Op dit moment is de vraag groter dan wat er beschikbaar is. Ook vanuit het buitenland vragen klanten om aardbeien. Helaas kunnen we niet aan alle vraag voldoen, hoe graag we dat ook zouden willen."

© Cristiano Riciputi | AGF.nlAntonio, Giulia en Sandro Zani, Enrico Silighini en Gianmarco Liverani

Over de prijzen zegt Zani dat die "logischerwijs stevig zijn, maar niet zo hoog als je zou verwachten bij zo'n scherpe daling van de opbrengsten. Bovendien heeft het erg natte weer voor meer luchtvochtigheid gezorgd. Telers krijgen daardoor te maken met meer rot en dus met meer aardbeien die al op het veld worden afgekeurd."

Granfrutta Zani werkt met telers in de regio's Basilicata en Campania. "We verwachten dat de krapte nog een week of twee aanhoudt. Tegelijk zien we signalen dat er de komende dagen langzaam herstel komt. Ook de kwaliteit gaat vooruit. Wanneer alles weer normaal is? Dat is lastig te zeggen, maar ik denk rond half maart."

Vanaf die periode kan Granfrutta Zani weer alle verpakkingsformaten leveren voor de verschillende markten. Nu is niet alles beschikbaar. Populaire verpakkingen van de afgelopen jaren zijn dozen met 12 bakjes van 350 gram, een enkel-laags tray van 500 gram en een tray van 1 kilo.

"Als de kwaliteit top is", besluit Zani, "krijgt onze enkel-laags tray veel positieve reacties. Dan heb je een mooi egaal product met een hoge Brix."

Voor meer informatie:
OP Granfrutta Zani
Via Monte Sant'Andrea
48018 Granarolo Faentino (RA) – Italië
Tel: +39 (0)546 695211
[email protected]
www.granfruttazani.it

Gerelateerde artikelen → Zie meer