Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Jan van Bergeijk, Plusberries:

"Zo extreem heb ik het in ruim 30 jaar in Huelva nog niet meegemaakt"

Tholen - In de ruim dertig jaar dat Jan van Bergeijk actief is in de Spaanse zachtfruitteelt heeft hij veel verschillende seizoenen meegemaakt. Maar de impact van het noodweer is dit jaar toch wel buitenproportioneel. "Begin jaren '90 is er ook weleens heel veel regen gevallen, maar nu is het nog extremer."

© SAT PLUS BERRIES

"Het heeft in Huelva, maar ook in Portugal heel veel geregend. Door de windschade en het koude, vochtige weer zijn er grote problemen ontstaan. Als de wind onder de frambozentunnels komt, waait alles kapot. En de aardbeien die dichtbij de grond staan, krijgen zoveel water over zich heen, dat kunnen ze niet aan. Er zijn behoorlijk wat percelen die afgeschreven kunnen worden", vertelt de teler.

© SAT PLUS BERRIES

"Er wordt nog wel fruit geëxporteerd, maar het is allemaal mondjesmaat. Door de lage beschikbaarheid zijn de prijzen hoog, terwijl de kwaliteit van het fruit niet om over naar huis te schrijven is, maar doordat er nauwelijks aanbod is, wordt de handel toch snel verkocht. De vertragingen in de productie helpen namelijk ook niet mee."

"Ook in het noorden van Marokko staan er veel teelten onder water. Daarmee is het een behoorlijk wijdverspreid probleem. Kassen zijn kapotgewaaid, wat zorgt voor minder fruit op de markt, en doordat de havens in Marokko enkele dagen hebben stilgelegen, komt er veel fruit binnen van vijf, zes dagen oud. In de regio Agadir heeft het ook wel meer geregend, maar het is niet zo nat als in het noorden."

© SAT PLUS BERRIES

"We zullen zien wat de komende weken ons zullen brengen. Deze week wordt er nog regen voorspeld; vanaf volgende week zou het beter moeten worden. De producties zullen zich ongetwijfeld wel herstellen, maar ik verwacht dat veel telers hun teelt proberen te rekken om de geleden kosten enigszins terug te verdienen", aldus de commercieel verantwoordelijke voor de frambozen binnen de Plusberries-groep.

Voor meer informatie:
Jan van Bergeijk
Remolino Berries
Tel.: +34 609 01 66 54
[email protected]
www.plusberries.com

Gerelateerde artikelen → Zie meer