Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Controles Douane korter van tevoren aangekondigd

De Douane gaat in de tweede helft van dit jaar de aankondiging van controles verkorten van 72 uur naar 24 uur. Daarmee wordt het voor drugscriminelen lastiger om uithaalacties te organiseren.

Maatregel maakt het criminelen lastiger
In de huidige situatie ontvangen bedrijven het bericht dat een container is geselecteerd voor controle meestal 72 uur vóór aankomst van het schip. Deze aanzegtermijn geeft criminelen de mogelijkheid een uithaalactie (verstopte drugs uit containers halen) goed voor te bereiden.

© Douane

Samen met de havenpartners onderzocht de Douane hoe deze kwetsbaarheid kon worden verkleind. Een van de uitkomsten: het aanzeggen dichter op het daadwerkelijke moment van aankomst. Voor criminelen zal het dan aanzienlijk lastiger zijn om een uithaalactie te organiseren.

Bredere aanpak
Het verkorten van de aanzegtermijn is een stap binnen de bredere aanpak van een Weerbare Haven. Die aanpak richt zich op het beschermen van medewerkers in en rond de haven, het beperken van gevoelige informatie en het versterken van de integriteit van logistieke processen. Daarnaast werkt de Douane aan andere maatregelen, zoals het verkorten van de doorlooptijden van scancontroles en het verder terugbrengen van informatielekken in de logistieke keten.

Implementatie en vervolg
In de komende periode werkt de Douane, samen met Portbase en andere partners, aan de technische en operationele inrichting van het nieuwe aanzegproces. Daarbij kijken we zorgvuldig naar de impact op de logistieke planning, de IT-infrastructuur en de koppelingen met Europese systemen zoals ICS2.

Ook blijft de Douane in gesprek met de logistieke sector over de precieze invoerdatum van het verkorten van de aanzegtermijn.

Bron: Rotterdamse haven Veilige haven

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer