In totaal zijn 76 exportbedrijven uit Tadzjikistan geregistreerd in het Registered Exporter System (REX) van de Europese Unie. Dat meldt het Exportagentschap onder de regering van Tadzjikistan. Dankzij deze registratie krijgen exporteurs toegang tot preferentiƫle handelsvoorwaarden op de Europese markt.
Volgens het agentschap is de toename van het aantal registraties mogelijk gemaakt door de invoering van een systeem voor zelfcertificering van de oorsprong van goederen. Dit stelt Tadzjiekse exporteurs in staat gebruik te maken van douanevoordelen en vereenvoudigt de exportprocedures bij leveringen aan de Europese Unie.
Het REX-systeem werd door de Europese Unie ingevoerd voor ontwikkelingslanden in het kader van het Algemeen Preferentieel Stelsel (APS/GSP). Registratie verloopt volledig digitaal en is kosteloos. Bedrijven die zijn opgenomen in het systeem kunnen gebruikmaken van elektronische documentatie bij export naar EU-landen, wat de handelsafhandeling vereenvoudigt en bijdraagt aan de verdere ontwikkeling van e-commerce.
Bron: www.asiaplustj.info