Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Raming Peruaanse druivenoogst neerwaarts bijgesteld

Volgens de vierde en definitieve raming van branchevereniging Provid zal de Peruaanse druivenexport in 2025-2026 uitkomen op 84,2 miljoen kartons van 8,2 kilo. Het seizoen zou afgerond worden in week 17.

© Provid

"Eind week 4 had Peru al meer dan 72 miljoen kartons verscheept", zegt algemeen directeur Luis Miguel Vegas. "Dat betekent dat er nog zo'n 12 miljoen kartons over zijn om het seizoen compleet te maken. We hebben de verwachting met ongeveer 2 miljoen kartons verlaagd ten opzichte van de eerste raming, die boven de 86 miljoen lag. Naarmate het seizoen vordert, krijgen we simpelweg beter zicht op de werkelijkheid en kunnen we de cijfers nauwkeuriger bijstellen."

Die aanpassing komt vooral door factoren die tijdens het seizoen zichtbaar werden, zoals het weer, schommelingen in opbrengst per hectare en keuzes die telers op het veld maakten. "Het gaat niet om een structurele verandering, maar om een normale correctie naarmate een seizoen zich verder ontwikkelt", zegt Vegas.

© Provid

Regionaal zijn er duidelijke verschillen. "In het noorden is de export vrijwel afgerond", vertelt hij. Daar werden 38,5 miljoen kartons uitgevoerd, goed voor 53% van het totaal. Het zuiden is nog volop bezig en leverde tot nu toe 33,7 miljoen kartons. Dat is 5% meer dan vorig jaar.

De omschakeling naar nieuwe rassen blijft een belangrijk speerpunt. Pitloze witte druivenrassen komen uit op 42,8 miljoen kartons (+8%) en rode op 18,6 miljoen kartons (+5%), terwijl Red Globe en pitloze zwarte rassen juist verder blijven teruglopen. Rassen als Sweet Globe, Autumn Crisp en Allison winnen steeds meer terrein binnen het exportaanbod.

© Provid

Wat bestemmingen betreft, blijft de Verenigde Staten veruit de grootste afnemer, met 52% van alle zendingen. Daarna volgen Nederland en Mexico, waarbij vooral Mexico opvallend sterk groeit.

Ondanks de lichte bijstelling is de algemene toon positief. "Dit seizoen laat zien dat de sector beter aansluit op de marktvraag", besluit Vegas. "Met een sterker rassenpakket en een groot aanpassingsvermogen blijft Peru concurrerend op de wereldmarkt."

Voor meer informatie:
Luis Miguel Vegas
Provid
Tel: +51 944 000 399 (Peru)
[email protected]
www.provid.org.pe

Gerelateerde artikelen → Zie meer