Op 14 januari vond in Parijs de eerste bijeenkomst plaats tussen de voornaamste partners van het Eden Gold project. De bedoeling was om de richtlijnen van de European Club te bespreken, die de komende jaren de ontwikkeling van dit nieuwe perenras zullen ondersteunen. Dit ras heeft in 2025 de hoge verwachtingen van zijn licentiehouders waargemaakt.
© Greenyard Fresh Italy
"Eden Gold verandert de manier waarop consumenten peren ervaren, waardoor ze meer als een snack dan als een dessert worden gezien. Het product wordt ook gewaardeerd door kopers vanwege de lange houdbaarheid. Dit minimaliseert verspilling in de winkel, een bekende zwakte in deze categorie, en zorgt voor een constante kwaliteit gedurende de hele verkoopperiode. Hierdoor krijgen de smaakeigenschappen van de variëteit een duidelijke identiteit", aldus Maicol Galeati, MD van Greenyard Fresh Italië.
Greenyard Fresh Italië, een onderdeel van de wereldwijde Greenyard Group, beheert het grootste areaal van Eden Gold in Europa met meer dan 150 hectare, waarvan het merendeel in Italië. Qua productie zijn de hoeveelheden die geoogst en op de markt gebracht zijn, verviervoudigd ten opzichte van het jaar ervoor.
© Greenyard Fresh Italy
© Greenyard Fresh Italy
"De afgezette volumes blijven gestaag toenemen naarmate de geplante gewassen in productie komen. Ondanks de verviervoudiging van de volumes zal het seizoen eerder eindigen dan verwacht. Dit getuigt van de grote waardering van Eden Gold door consumenten en grootschalige retailers. Dit wordt bevestigd door de keuze van onze belangrijkste distributiepartners om Eden Gold als hun premium huismerkproduct te positioneren. De knapperigheid, sappigheid en zoetheid van dit fruit worden steeds meer gezien als de onderscheidende kenmerken waarmee het product de sector nieuw leven kan inblazen."
"We bevestigen dat de geplande commerciële uitbreiding heeft geleid tot de introductie van Eden Gold in nieuwe landen, waaronder Engeland. Bestaande klanten in Oostenrijk en Duitsland hebben hun verkoop vervijfvoudigd ten opzichte van het vorige jaar. Onze langetermijnverwachting is om het areaal aanzienlijk uit te breiden, zodat consumenten negen maanden lang kunnen genieten van Eden peren, altijd met dezelfde smaakeigenschappen. Tegen volgend voorjaar zal ongeveer 80 hectare worden beplant."
"Het jaar 2026 wordt een jaar vol nieuwe ontwikkelingen voor Eden Gold. We kijken ernaar uit om onze ambitieuze plannen voor het volgende seizoen te delen met telers, kopers en consumenten."
© Greenyard Fresh ItalyVoor meer informatie:
Agnese Pastorino
Greenyard Fresh Italy
[email protected]
www.greenyardfresh.it