Een lokale leverancier in Herefordshire heeft de eerste oogst van het Britse aspergeseizoen geleverd aan een M&S-winkel in Hereford.
De eerste oogst werd geleverd door de familie Chinn van Cobrey Farms in Ross-on-Wye. De winkel in Hereford is de eerste locatie in het Verenigd Koninkrijk die een beperkt volume van de vroege Britse oogst ontvangt. M&S betrekt al 17 jaar asperges van Cobrey Farms. Het teeltbedrijf beslaat zo'n 1.416 hectare.
Cobrey Farms richt zich op de vroege aspergeteelt door gebruik te maken van aangepaste teelttechnieken die geschikt zijn voor de Britse omstandigheden. Deze omvatten koudebestendige tunnels die zonnewarmte vasthouden en de gewassen beschermen tegen lage temperaturen in november en december. Bodems worden het hele seizoen gemonitord, en de teelt wordt ondersteund door het microklimaat van de Wye Valley.
© M&S
De asperges worden met de hand geoogst. Na de oogst worden de speren binnen één uur hydrogekoeld tot twee graden Celsius als onderdeel van de naloopverwerking.
Chris Chinn, partner bij Cobrey Farms: "Het is een echte traditie voor ons om het seizoen af te trappen door de eerste dozen persoonlijk te leveren, en het is fantastisch om de eerste batch exclusief op de schappen bij M&S te zien. Ons team werkt ontzettend hard om de beste smaak, textuur en kwaliteit te leveren. We liggen ruim voor op de officiële start van het seizoen eind april, en onze vroege asperges zijn precies wat nodig is om deze grauwe januari op te fleuren."
Cobrey Farms is één van de ongeveer 200 teeltbedrijven die deelnemen aan het Farming for the Future-initiatief, in samenwerking met Linking Environment and Farming (LEAF), Soil Association Exchange (SAX) en Sustainable Soils Management (SSM). Het programma is gekoppeld aan een investering van £7 miljoen door M&S in het kader van hun Plan A for Farming-strategie, die vorig jaar werd aangekondigd.
Harry Wilder, Senior Agronoom: "Cobrey Farms is een fantastische, langdurige partner die de lat steeds hoger legt. Ze leveren niet alleen de hoogst mogelijke kwaliteit, maar het is ook geweldig om nauw met hen samen te werken op het gebied van innovatie en duurzaamheid. Wie inspiratie zoekt voor aspergerecepten, kan op onze website veel ideeën vinden."
© M&SVoor meer informatie:
M&S
Tel: +44 20 7935 4422
www.corporate.marksandspencer.com