Bimi® – ook bekend als Tenderstem® of Broccolini® – heeft twee sterren gewonnen bij de Superior Taste Award van het International Taste Institute. Deze onderscheiding geldt als een van de meest gerenommeerde smaakcertificaten ter wereld. Tijdens een blinde proeverij, uitgevoerd door meer dan 200 chefs, behaalde Bimi een gemiddelde score van 85,9 punten. Daarmee valt het product in de categorie 'uitstekend'.

De beoordeling gebeurde op basis van vijf aspecten: eerste indruk, uiterlijk, geur, smaak en textuur. Producten kunnen tussen één en drie sterren krijgen, afhankelijk van hun niveau van verfijning. In het geval van Bimi was het oordeel lovend. De jury prees vooral de zachte, evenwichtige smaak, de natuurlijke geur, de frisse en tegelijk malse textuur en de aantrekkelijke uitstraling, met felgroene kleur en lange, elegante stelen.
"Deze prijs onderstreept de status van Bimi als gourmetgroente", zegt Dave Samuels, merkdirecteur voor de EMEA-regio. Het nieuws wordt officieel bekendgemaakt tijdens de Fruit Logistica, waar Bimi te vinden is in hal 5.2, stand A-62. Tijdens de beurs presenteert het merk ook zijn nieuwe visuele identiteit: een nieuw logo en vernieuwde verpakking, bedoeld om het premiumkarakter internationaal nog sterker uit te dragen.
© Bimi
"Het is een eer dat Bimi deze bijzondere erkenning heeft gekregen van het International Taste Institute", aldus Samuels. "Smaak en kwaliteit vormen de kern van wat wij wereldwijd bieden aan consumenten. Deze award is een mooie erkenning voor het werk, de passie en de vakkennis van onze telers, licentiehouders en partners in de hele keten."
De prijs komt op een moment waarop het merk al een sterke groei doormaakt. In 2025 noteerde Bimi in Europa een omzetgroei van 27% ten opzichte van het jaar ervoor. Zowel in de supermarkt als in de horeca weet het merk zich stevig te vestigen, in het Verenigd Koninkrijk en in de bredere EMEA-regio. "De toenemende vraag vanuit consumenten, retailers en chefs laat zien dat deze bijzondere groente steeds meer mensen weet te overtuigen", besluit Samuels.
Voor meer informatie:
Bimi
[email protected]
www.bimi.es