Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Latijns-Amerika zoekt dure en complexe alternatieven voor Panamakanaal

Experts in Latijns-Amerika onderzoeken alternatieven voor het Panamakanaal, dat steeds vaker te maken krijgt met droogte en langere wachttijden. Drie regio's komen in beeld: een 4.000 km lange bioceane corridor van Braziliƫ via Bolivia naar Peru, een kortere spoorverbinding of kanaal in Colombia en de Interoceanische Corridor in Mexico.

Elk project kampt met hoge kosten, technische uitdagingen en politieke complicaties. Nicaragua wordt niet langer serieus overwogen. Hoewel de alternatieven interessant zijn voor handel, vooral met China, is het Panamakanaal voorlopig nog onmisbaar voor de wereldwijde scheepvaart.

Bron: Nieuwsblad Transport

Gerelateerde artikelen → Zie meer