Rond deze tijd van het jaar is de Amerikaanse markt grotendeels afhankelijk van mango's uit het buitenland om aan de vraag te voldoen. Ecuador sloot eind december het seizoen af, en Peru is nu het enige Zuid-Amerikaanse land dat mango's naar de VS verscheept, met name van het ras Kent.
Beperkte aanvoer
Het mangoseizoen in Peru kwam dit jaar langzaam op gang door uitzonderlijke weer. Tot nu toe zijn ongeveer acht miljoen kartons mango's verscheept, maar de volumes bereiken momenteel hun piek: Peru verscheept nu ongeveer twee miljoen kartons per week. In totaal wordt verwacht dat Peru dit jaar 22 miljoen kisten verzendt, tegenover 29,3 miljoen kartons vorig seizoen.
"Ondanks de lagere aanvoer uit Peru dit seizoen, hebben we een goede doorvoer weten te realiseren," zegt Cindy Schwing van Splendid by Porvenir. De aanvoer verloopt gelijkmatig, zowel naar Miami als naar Los Angeles. Kent houdt zich uitstekend en met de piek in Peruaanse zendingen ontstaat er meer ruimte voor promoties. "De samenwerking met telers in Peru verloopt dit seizoen zeer goed, en retailers ontvangen de Kent-mango's met open armen," aldus Schwing.
© Splendid by Porvenir
Mexico start langzaam
Terwijl Peru momenteel meer dan twee miljoen kisten per week levert, begint Mexico voorzichtig met de levering van Ataulfo-mango's Volgens een rapport van de National Mango Board waren er tot 15 januari 173.228 kartons verzonden dit seizoen. Het rapport vermeldde dat dit fruit volledig geïrradieerd is. Dit zal veranderen naarmate pakstations gecertificeerd zijn voor het seizoen. Sinds de publicatie van het rapport zijn gecertificeerde Ataulfo-mango's al de grens over. Voor Splendid by Porvenir beginnen de importen uit Mexico ook geleidelijk, vanuit Chiapas in Zuid-Mexico.
© Splendid by Porvenir
Voor meer informatie:
Cindy Schwing
Splendid by Porvenir LLC
Tel: +1 956 793 6493
[email protected]
www.splendidbyporvenir.com