Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Harm Basten, Eurofresh:

"Als er Hollandse komkommers beschikbaar zijn, laten wij de Spaanse links liggen"

Tholen - De Spaanse aanvoer van vruchtgroenten loopt momenteel fors achter als gevolg van het koude en natte weer. "Met name de aanvoer van aubergines en courgettes verloopt moeizaam. Maar niet getreurd, er komen ook wel weer betere tijden aan", zegt Harm Basten van Eurofresh uit Venlo.

Zo is de groothandel met tomaten alweer grotendeels overgeschakeld op de Hollandse aanvoer. "De Red Vine-tomaten worden hier in Venlo alweer geveild en daarnaast verkopen we de Ajara-lijn van een teler hier uit de regio. Een brede lijn met smaaktomaten en daar hebben we een prima aanbod van."

© Eurofresh BV

"Ook met komkommers zijn we al volledig overgeschakeld op de Hollandse. Deze kopen we hier aan de klok. Het Hollandse seizoen is alweer een paar weken aan de gang. Op het moment dat wij het Hollandse seizoen opstarten, laten wij de Spaanse - op wat klasse II na - links liggen. Ik denk dat de telers momenteel niet mogen klagen over de prijs."

Ook van de Spaanse paprika's wordt de aanvoer langzaam minder. "Maar de eerste Hollandse paprika's zijn er pas rond week 12, dus die periode moeten we nog zien te overbruggen. Maar het paprikaseizoen is kwalitatief gezien niet eenvoudig. De trips Parvispinus laat zijn sporen na en je ziet dat klanten er voorzichtig door geworden zijn. Wij verkopen beduidend minder Spaanse paprika's dan vorig jaar", aldus Harm.

"Het weer in Spanje heeft ook impact op de vollegrondsgroenten. Zo is de aanvoer van Spaanse bospeen een stuk lastiger. Het is echt een sport om nu mooie bospeen te scoren. De ijsbergslamarkt verloopt vrij gangbaar, maar bij de bloemkool gaat de prijs werkelijk alle kanten op. Vandaag was die weer flink gezakt", aldus de handelaar.

"Verder zien we dat de aanvoer van bosuien, snijbonen en sperziebonen uit Senegal en Marokko flink is vertraagd. Zo is er altijd weer wat", lacht Harm, die de Duitse klandizie op het Fresh Park in Venlo alleen maar ziet toenemen "Het sluiten van de groothandelsmarkt in Düsseldorf en Keulen heeft de aanloop alleen maar doen toenemen; daar plukken wij de vruchten van. Daarnaast draagt de nieuwe wind sinds de overname door Ad Pollux drie jaar geleden beslist bij aan de groei die wij als Eurofresh doormaken!''

Voor meer informatie:
Harm Basten
Eurofresh
Venrayseweg 112a
5928 RH Venlo
Tel.: +31 (0)77 324 1111
[email protected]
www.eurofresh.nl

Gerelateerde artikelen → Zie meer