Dankzij de strategische ligging is het Midden-Oosten al lange tijd een belangrijk knooppunt binnen de mondiale fruithandel. De lokale markt kenmerkt zich door een breed assortiment, waarbij consumenten veel waarde hechten aan smaak en textuur.
De afgelopen jaren heeft gezonde voeding sterk aan populariteit gewonnen, terwijl het snelle stedelijke leven het concept van "fruit als snack" verder heeft versterkt. Kumquats sluiten met hun gebruiksgemak en veelzijdige consumptiemomenten goed aan bij deze trend. Als reactie hierop hebben Chinese exporteurs honingkumquats op de markt in de Verenigde Arabische Emiraten geïntroduceerd. Deze vinden geleidelijk hun weg naar de lokale groothandels- en retailkanalen en bieden consumenten in het Midden-Oosten een alternatief voor de traditionele kumquats uit Spanje en Zuid-Afrika.
© One Day One Europe
In het Midden-Oosten zijn kumquats voornamelijk afkomstig uit Zuid-Afrika en Spanje, met een aanvoerperiode die doorgaans loopt van mei tot en met maart. Deze kumquats zijn over het algemeen kleiner, zuurder van smaak en worden meestal geschild geconsumeerd. Ze worden veelal vers gegeten, verwerkt in desserts of tot jam, en hebben inmiddels een gevestigde marktpositie in de regio.
De knapperige honingkumquats, die inspelen op de trend van fruit-snacking, zijn groter van formaat en kenmerken zich door een sappige, knapperige bite, een dunne eetbare schil en het ontbreken van pitten. Ze sluiten aan bij de vraag naar hoogwaardig vers fruit dat gezond en gemakkelijk is en past binnen een snelle stedelijke levensstijl. De consumptiemomenten zijn vergelijkbaar met die van blauwe bessen.
Met de start van het oogstseizoen 2025 is China begonnen met de export van deze honingkumquats naar internationale markten. Volgens ingewijden uit de sector zal de export naar het Midden-Oosten verder toenemen. De gezamenlijke zendingen naar het Midden-Oosten en Noord-Amerika zullen naar verwachting meer dan vijf keer zo groot zijn als in 2023.
© One Day One Europe
Naast markttoetreding dragen ook gevarieerde verpakkingsvormen bij aan de aansluiting op de voorkeuren van consumenten in het Midden-Oosten. Lan Bilong, algemeen directeur van Onedayone Group Zhangzhou, gaf aan dat het bedrijf meerdere verpakkingsopties aanbiedt, waaronder standaardbakjes, emmertjes en kokervormige verpakkingen, gericht op huishoudelijk gebruik, consumptie onderweg en deelmomenten. Daarmee worden nieuwe consumptie-ervaringen geïntroduceerd op de lokale fruitmarkt.
Om de kwaliteitsstabiliteit tijdens langeafstandstransporten te waarborgen, investeren Chinese exporteurs verder in de versterking van de koelketen en het versmanagement. Daarmee wordt de concurrentiepositie van kumquats in het Midden-Oosten verder verbeterd. Dankzij hun onderscheidende eetervaring en gebruiksgemak ontpoppen honingkumquats zich tot een nieuwe favoriete fruitsnack onder consumenten in het Midden-Oosten.
Voor meer informatie:
Maggie Peng
Onedayone Group
Tel: +86 18717865462
[email protected]
www.onedayonegroup.com