Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Jan van Bergeijk, Remolino Berries:

"Tekort aan frambozen uit Spanje en Portugal zal komende weken nog wel aanhouden"

Tholen - In Spanje en Portugal is het frambozenaanbod lager dan verwacht. "Het is koud en nat geweest, dat zorgt voor een beperkt aanbod en een wisselvallige kwaliteit. Maar als de kwaliteit goed is, vallen er wel goede telersprijzen te maken van 10-12 euro", vertelt Jan van Bergeijk van Remolino Berries die al ruim dertig jaar in de Spaanse teelt actief is en commercieel verantwoordelijk is voor de frambozen binnen de Plusberries-groep.

Hij verwacht dat het krappe aanbod de komende weken wel aan zal houden. "In Spanje is de frambozenaanplant sowieso lager dan in het verleden en ook in Portugal ziet het er niet naar uit dat die nog gaat toenemen. Een deel van de teelt is verschoven naar Marokko, maar ook daar zijn alternatieve teelten, dus dat zal ook zo'n vaart niet lopen. In Marokko is de teelt de laatste jaren wel uitgebreid, maar ook daar is het erg koud en regenachtig geweest. Tel de stormen en feestdagen erbij op en je hebt de nodige opstapelproblemen."

"Maar de algehele vraag naar frambozen is goed en ze worden goed verkocht door de supermarkten", vervolgt Jan, die momenteel in Nederland de jaarlijkse International Soft Fruit Conference bezoekt. "Nieuwe frambozenrassen worden er ook deze dagen weer volop geïntroduceerd en daar zitten ook zeker rassen tussen die het algehele beeld verbeteren, maar ik kan ook niet zeggen dat één specifiek ras het helemaal gaat worden. Alle rassen kennen hun pro's en contra's en bovendien zijn de prestaties per ras sterk afhankelijk van de omstandigheden."

"Ook de Spaanse aardbeienproductie komt heel traag op gang en de aardbeien zijn ook behoorlijk duur. Ook vanuit Marokko zijn er niet genoeg aardbeien. In Noord-Marokko heeft het bovendien veel geregend", vervolgt Jan. Ook bramen zijn er volgens hem in zijn algemeenheid tekort. "Nu zijn bramen nooit een product waarvan de afzet lekker stabiel loopt. Het is al snel te veel of te kort, maar ik heb wel de indruk dat de markt de laatste tijd de pieken makkelijker kan verwerken en dat maakt het wel interessanter om uit te breiden met bramen."

Voor meer informatie:
Jan van Bergeijk
Remolino Berries
Tel.: +34 609 01 66 54
[email protected]
www.plusberries.com

Gerelateerde artikelen → Zie meer