Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Uien uit Flevoland steeds vaker via Lelystad naar zeehavens

Steeds meer uien uit Flevoland worden via Flevokust Haven in Lelystad per schip geëxporteerd naar Antwerpen en Rotterdam, in plaats van over de weg. Vervoerder TMA Multimodal meldt dat het volume dit jaar verdubbeld is ten opzichte van vorig jaar, bericht Omroep Flevoland.

Handelshuis Waterman Unions Group uit Emmeloord vervoert jaarlijks zo'n 2.500 containers via de haven, goed voor de helft van hun uienexport over water. Het scheepstransport vermindert de CO₂-uitstoot met 65 procent en helpt files en toekomstige rekeningrijden te vermijden. Waterman verwacht dat het aantal containers in de toekomst nog verder zal toenemen.

Bron: Omroep Flevoland

Gerelateerde artikelen → Zie meer