Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Zonnige en erg koude kerst in het verschiet

De temperatuur daalt komende dagen flink en met de kerst is het koud winterweer. Het vriest 1 tot 5 graden en in de middag komt de temperatuur een paar uur net boven nul. Door een matige tot vrij krachtige noordoosten wind vriest het voor het gevoel de hele dag en in de ochtend ligt de gevoelstemperatuur tussen -5 en -10 graden. Daarbij is het wel zeer zonnig. Wellicht kan volgend weekend op een enkel ondergelopen weiland geschaatst worden, zo meldt Weeronline

Geleidelijk kouder
De wind is dit weekend naar het oosten gedraaid en de eerste dagen van de nieuwe week blijft de wind oostelijk tot noordoostelijk. Dit betekent dat steeds koudere lucht wordt aangevoerd. Maandag is het nog 6 of 7 graden, dinsdag wordt het maximaal een graad of 5 en woensdag wordt het niet warmer dan 2 tot 4 graden. In de nachten ligt de temperatuur veelal net boven het vriespunt. Wolkenvelden en perioden met zon wisselen elkaar de eerste dagen van de week af.

Hele koude en zonnige kerst
Tijdens kerstavond zakt de temperatuur op steeds meer plaatsen tot onder het vriespunt. Eerste kerstdag en tweede kerstdag verlopen vervolgens koud met temperaturen die alleen overdag kortstondig 1 of 2 graden boven nul komen. In de avond, nacht en vroege ochtend vriest het op veel plaatsen 2 tot 4 graden. In het oosten van het land kan het lokaal -5 graden worden. Daarmee zou het zomaar de koudste kerst in 15 jaar tijd kunnen worden. De noordoostenwind is matig en aan zee soms vrij krachtig, waardoor het buiten nog veel kouder aanvoelt. De gevoelstemperatuur zal in de vroege ochtend rond 10 graden onder nul liggen. Overdag is het stralend weer en ook dat gebeurt niet vaak tijdens kerst.

Plaatselijk schaatsplezier
Door het koude weer kan aan het eind van de week op ondergespoten banen geschaatst worden. Ook de nacht naar zaterdag lijkt nog koud te verlopen, waardoor zaterdagochtend wellicht op een ondergelopen weiland de ijzers ondergebonden kunnen worden. Op uitgebreid schaatsplezier op plassen en meren hoef je niet te rekenen, daarvoor is het niet koud genoeg en de wind houdt het water te veel in beweging.

Bron: Weeronline

Gerelateerde artikelen → Zie meer