Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Courgette-areaal in de kassen in Murcia neemt toe

Het groenteseizoen is deze herfst moeizaam begonnen in Murcia. Producten zoals broccoli, artisjok en courgette leverden weinig op, vooral doordat er onverwacht veel aanbod op de markt was, niet alleen door concurrentie uit andere Europese landen, zoals in het geval van broccoli, maar ook uit hoger gelegen gebieden in Spanje zelf.

© Soltir

"De maanden oktober en november waren lastig", vertelt Ángel García Izquierdo, commercieel directeur van teelt- en handelsbedrijf Soltir. "Maar in december kwam de kou eerder dan normaal, en dat heeft de oogst in Spanje wat afgeremd. Daardoor zijn de prijzen verbeterd."

Volgens García Izquierdo blijft broccoli een product met sterke prijsfluctuaties, vooral als de vrije markt overspoeld raakt met aanbod.

In de aanloop naar Kerst zijn er wel meer bestellingen binnengekomen, maar hij merkt op dat het niet is zoals andere jaren. "De sfeer op de markt is anders. We hadden de teelt afgestemd op de gebruikelijke vraag rond deze tijd van het jaar, maar de consumptie blijft achter."

© Soltir

Toch ziet hij ook positieve ontwikkelingen. Vooral courgette doet het goed voor de bij Soltir aangesloten telers. Die groente wint de laatste jaren terrein in de regio Murcia. "In het gebied rond Cartagena zie je steeds meer kassen vol courgettes", legt hij uit. "Het is een aantrekkelijk alternatief voor paprika, vooral omdat het financieel beter uitpakt."

Waar courgette vroeger vooral in de open lucht werd geteeld in oktober en november, gebeurt dat nu vaker in kassen, van oktober tot april.

"Zo'n zeven jaar geleden gebruikten we nog oude rassen met weinig opbrengst, die groot en donker van kleur waren. Inmiddels hebben de zaadveredelaars goed werk geleverd. Dankzij die aanpassingen aan de lokale omstandigheden telen we nu slankere, lichtgroene courgettes, die veel beter aansluiten bij wat de markt vraagt", zegt García Izquierdo. "Natuurlijk is het areaal in Murcia niet te vergelijken met dat van Almería, maar het blijft groeien."

Voor meer informatie:
Ángel García Izquierdo
Soltir
Autovía San Javier-Murcia, km 22.
30592 San Cayetano (Murcia) – Spanje
Tel: +34 968 334 800
[email protected]
www.soltir.com

Gerelateerde artikelen → Zie meer