Wat een vreedzame protestactie had moeten zijn, mondde gisteren uit in veel onrust in Brussel. Tijdens protesten in Brussel stortten telers karren vol aardappelen op straat uit protest tegen Europese regelgeving en het Mercosur-handelsakkoord, bericht de Gazet van Antwerpen.
Voorbijgangers raapten de aardappelen op om verspilling te voorkomen. De actie onderstreepte de onvrede van boeren over lage prijzen, maar zorgde ook voor overlast en schade.
Toch lijkt de actie effect gehad te hebben. De ondertekening van het Mercosur-handelsakkoord is uitgesteld tot januari, nadat Europese lidstaten geen gekwalificeerde meerderheid bereikten. Frankrijk en Italiƫ drongen aan op uitstel vanwege zorgen over de bescherming van Europese boeren, mede versterkt door boerenprotesten in Brussel, schrijft Vilt.
De Europese Commissie ging akkoord met het uitstel om extra beschermingsmaatregelen verder uit te werken. Hoewel de Braziliaanse president Lula da Silva eerst een ultimatum stelde, liet hij later ruimte voor uitstel. Landbouworganisaties verwelkomen de beslissing, maar vinden dat het akkoord inhoudelijk moet worden aangepast.