Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
VLAM zet campagne op in Italië

"Vanuit de markt kwam de vraag om het exportpotentieel van Conference naar Italië te onderzoeken"

Tholen - In september organiseerde VLAM een tasting van Belgische Conference peren op de groothandelsmarkt van Bologna. Vanuit de Belgische handel kwamen steeds meer vragen op om het exportpotentieel te onderzoeken naar Italië, waar de eigen oogst door klimatologische omstandigheden steeds lastiger wordt en er meer en meer gekeken wordt naar import. Reden voor VLAM om een campagne op te zetten voor de Conference in het land. "En dat wordt eigenlijk zeer goed opgepakt", vertelt Nele Van Avermaet van VLAM.

© VLAM

"We zijn in 2025 begonnen met een specifieke campagne voor Conference peren in Italië", legt ze uit. "Dat is gebeurd op vraag van de sector, omdat Italië de laatste jaren een steeds belangrijkere exportmarkt wordt. Door de klimatologische omstandigheden in Italië hebben zij namelijk steeds meer problemen met de eigen productie van peren. Daarom was er vraag naar een campagne, enigszins vergelijkbaar met de succesvolle campagne die we jarenlang in Duitsland gevoerd hebben met de Conference."

"De campagne in Italië is een EU-gefinancierd programma dat drie jaar loopt: 2025, 2026 en 2027. Het is heel bewust op Italië gericht, omdat we zien dat die markt bijzonder veel potentieel heeft. De Italiaanse consument kent peren goed en eet ze graag. Daardoor is het een ideale Europese afzetmarkt. De exportcijfers tonen ook een stevige stijging. In 2018 zaten we nog op 700 ton export richting Italië, terwijl we in 2024 afsloten met 27.000 ton. Dat is een enorme toename. En de eerste signalen zijn positief dat deze stijgende lijn doorzet."

© VLAM

Het is voor de organisatie, gericht op promotie van de Vlaamse landbouwproducten, een strategie die is ingezet sinds de Russische boycot in 2014. "Toen is er voor veel Belgische perenexporteurs een bijzonder grote markt weggevallen, waardoor we constant bezig zijn met het zoeken naar nieuwe markten. Die boycot heeft destijds de noodzaak vergroot om alternatieve exportkanalen te ontwikkelen. We hebben sindsdien verschillende Europese programma's opgezet, waaronder de grote en succesvolle campagne in Duitsland. Dat loopt nu goed, De Conference peer is er bekend bij zowel professionals als consumenten, en de afzet is stabiel. Daarom richten we onze inspanningen nu meer op Italië."

"De campagne bestaat uit media-activiteiten om de Conference peer bij Italiaanse professionals onder de aandacht te brengen. Daarnaast organiseren we tastings, zowel op groothandelsmarkten als later ook bij retailers. De bedoeling is om dat de komende jaren verder uit te breiden, en dat doen we telkens in samenwerking met de sector. In onze campagne benadrukken we steeds drie kernboodschappen: de kwaliteit van de Conference peer, de duurzaamheid en de smaak van de peer, die zowel hard als zacht te eten is. Dat zijn de elementen die we op alle markten willen uitdragen, maar die we in Italië extra in de kijker zetten. Wat ik hoor van exporteurs is dat de peer goed in de smaak valt bij Italiaanse afnemers."

© VLAM

Vanuit de exporteurs ziet Nele ook dat deze campagne in de smaak valt. "Natuurlijk kwam de vraag al vanuit de markt, maar de participatie is zeer hoog. In september organiseerden we een event op de vroegmarkt in Bologna, gekoppeld aan een retailtour. Daar was veel belangstelling voor en we waren met een mooie groep exporteurs. En volgend jaar doen we voor het eerst mee aan de Macfrut met een VLAM-paviljoen. Ook daar zien we duidelijk interesse vanuit de bedrijven. Naast Italië hebben we diteerder gedaan in bijvoorbeeld Brazilië. Wij ondersteunen bedrijven daarin nu niet meer, maar we hebben de opstart gedaan en nu is het aan de exporteurs zelf om die markt verder te ontwikkelen. VLAM opent de deur, maar daarna moeten bedrijven het overnemen. Dat geldt eigenlijk ook voor Italië."

© VLAM

Voor meer informatie:
Nele Van Avermaet
VLAM
Tel.: +32 02 552 80 32
[email protected]
www.vlam.be

Gerelateerde artikelen → Zie meer