Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Te hoge residuen in Belgische bleekselderij en Griekse clementines

De Europese meldsystemen voor voedselveiligheid hebben twee meldingen geregistreerd van groenten en fruit met te hoge residuen van gewasbeschermingsmiddelen. Het gaat om Belgische bleekselderij en Griekse clementines.

België rapporteerde een serieuze overschrijding van acetamiprid in bleekselderij. Het product, dat werd gedistribueerd naar onder meer Duitsland en Nederland, bevatte 0,33 mg/kg acetamiprid, terwijl de maximale residulimiet op 0,01 mg/kg ligt. Daarnaast werd een overschrijding van tebuconazool vastgesteld (0,62 mg/kg tegenover een MRL van 0,5 mg/kg). De bleekselderij is uit de handel gehaald.

Bij de tweede melding meldde Roemenië dat Griekse clementines een te hoog gehalte cyprodinil bevatten. De analyse toonde 0,136 mg/kg, ruim boven de Europese MRL van 0,02 mg/kg. Deze melding is geclassificeerd als niet-gevaarlijk en betreft een informatiebericht voor follow-up. De distributie van het product is beperkt tot Roemenië. Voor deze partij worden vooralsnog geen maatregelen vermeld.

Bron: RASFF

Gerelateerde artikelen → Zie meer