Zoals eerder aangekondigd, zal de huidige directeur, Christian Sohm, eind februari 2026 Swisscofel verlaten om een nieuwe uitdaging aan te gaan. Het selectiecomité van de Raad van Bestuur van Swisscofel is verheugd om Andreas Allenspach aan te kondigen als de nieuwe directeur van Swisscofel.
Andreas Allenspach, geboren in 1970, is al goed geïntegreerd en betrokken bij zowel de sector als de vereniging. Hij heeft vele jaren ervaring opgedaan bij Migros, Coop en andere leden van Swisscofel. Andreas is ook al lange tijd een gewaardeerd lid van de Raad van Bestuur, recentelijk als Vice President. Hij beschikt over uitgebreide professionele en managementervaring en heeft diepgaande kennis van en inzicht in de sector, aldus Swisscofel in een verklaring. Eerder werkte hij ook in de Nederlandse AGF-handel bij onder meer Van Rijn en de Best Fresh Group.
© Swisscofel
Andreas Allenspach start begin januari 2026 bij Swisscofel en zal de eerste maand worden ingewerkt door Christian Sohm. Vanaf 1 februari 2026 neemt Andreas Allenspach het stokje over van Christian Sohm, die tot eind februari op de achtergrond beschikbaar blijft voor ondersteuning.
"Het selectiecomité en de Raad van Bestuur, die Andreas Allenspach op vrijdag 28 november 2025 unaniem hebben verkozen, zijn ervan overtuigd dat Andreas als directeur bij Swisscofel de ingeslagen succesvolle koers zal voortzetten. We zullen u spoedig informeren over de vacature voor de functie van Vice President," voegden ze eraan toe.
Voor meer informatie:
www.swisscofel.ch