De zoete aardappeloogst in North Carolina laat dit jaar beter dan verwachte opbrengsten zien. "Het gewas staat er echt goed bij, hoewel we aan het einde van het teeltseizoen weinig regen hebben gehad," zegt Kristi Hocutt van Triple J Produce. "We voorzien dan ook geen enkel probleem om jaarrond product uit North Carolina beschikbaar te hebben."
Dat staat in scherp contrast met vorig jaar, toen zowel het areaal als de opbrengsten in de staat onder druk stonden door lastige teeltomstandigheden. "Iedereen hield toen de adem in om de aanvoer maar zo lang mogelijk te rekken," vertelt Hocutt.
© Triple J Produce
Export in maart van start
Wat betreft de vraag ligt de afzet op een normaal niveau, misschien zelfs iets boven gemiddeld. "De binnenlandse vraag is momenteel goed," zegt Hocutt, die aangeeft dat het bedrijf waarschijnlijk in maart met export zal starten. "Ik hoor dat sommige partijen nu al wat exporteren, met name bedrijven met verwerkingscontracten en afzet naar enkele retailers."
Ze verwacht dat de exportvraag naar zoete aardappelen uit North Carolina in het algemeen zal toenemen. "Vergeleken met product uit North Carolina ligt de Brix-waarde van Egyptische zoete aardappelen beduidend lager. Als het om zoetheid gaat, blijft de North Carolina-zoeteaardappel simpelweg superieur."
De prijs ligt momenteel op een gemiddeld niveau. "De vraag zou hoger kunnen zijn, maar het is acceptabel. Ik verwacht dat het prijsniveau na de feestdagen stabiel blijft en vervolgens weer aantrekt naar het niveau dat bij deze oogst hoort," aldus Hocutt.
Voor meer informatie:
Kristi Hocutt
Triple J Produce
Tel: +1 252 289 8326
[email protected]
www.triplejproduce.com