Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Griekse kiwi’s leveren gemiddeld €1,15/kg op, met focus op export naar VS en Brazilië

VS schrapt invoerheffing: export Griekse kiwi’s krijgt impuls

De kiwi-oogst in Griekenland is vorige week afgerond, en alleen een klein aantal vruchten van lage kwaliteit blijft nog ongeoogst. Volgens Dionysis Iliadis, eigenaar van Elita, een verpakker in Imathia, zijn dit de vruchten die door regen onmogelijk op tijd konden worden geoogst.

© Elita S.A.

"De regen in november zorgde voor enkele complicaties in het oogstschema bij bepaalde bedrijven. Sommige vruchten ontwikkelden daardoor te hoge Brix-waarden en zijn uiteindelijk niet geplukt. Dit geldt ook voor kleinere vruchten, maar ik verwacht dat er uiteindelijk toch een afnemer voor zal zijn. Ons bedrijf heeft de kiwi-leveringen twee weken geleden afgerond. We hebben 13.000 ton verzameld tegen een prijs van gemiddeld €1,15/kg; dat was het gemiddelde van dit seizoen," zegt Iliadis.

© Elita S.A.

Het Bureau voor Economische en Commerciële Zaken van de Griekse ambassade in Washington maakte bekend dat de 15% Amerikaanse invoerheffing op een aantal Griekse producten, waaronder kiwi's en kersen, is afgeschaft. Dit was een belangrijk voordeel bij de start van de Griekse kiwi-export.

"Tot nu toe hebben we ongeveer 3.000 ton verkocht, voornamelijk aan de VS, Canada en Brazilië. De afschaffing van de invoerheffing is voor ons zeer positief. In het algemeen kunnen we de prijs waarvoor de vruchten zijn ingekocht probleemloos doorberekenen aan onze afnemers," aldus Iliadis.

De Griekse exporteur verwacht voor de komende maand geen hoge verkoopdruk. "Op dit moment is de markt gevuld met veel vruchten. We moeten wachten tot de vraag deze opneemt. De verkopen zullen de komende maand rustig verlopen, maar dat is normaal. Wat Italië en Spanje betreft: zij zullen hun aanwezigheid in het nieuwe jaar waarschijnlijk versterken. Mogelijk hebben de Italianen op dit moment genoeg Hayward-kiwi's."

© Elita S.A.

In het voorgaande seizoen kwamen Griekse kiwi's niet in perfecte staat de koelcellen in, wat leidde tot gehaaste verkoop vanaf maart en verlies van winst. Dit seizoen is de situatie verbeterd.

"De kwaliteit is beter dan vorig jaar en de voorraad kan langer worden aangehouden. Daarentegen zijn de fruitmaten kleiner: er zijn relatief veel vruchten van maat 30–33 (85–105 gram)," besluit Iliadis.

Voor meer informatie
Dionysis Iliadis
Elita S.A.
Tel: +30 697 056 6561
[email protected]
https://elitafruits.gr

Gerelateerde artikelen → Zie meer