November behoort doorgaans tot de zwakste verkoopmaanden op de groothandelsmarkt in Karlsruhe. Bij Sahin, een bedrijf dat bekendstaat om zijn brede assortiment aan Turks fruit en groenten, vindt momenteel voor verschillende producten de klassieke seizoenswisseling plaats.
"Het Turkse granaatappelseizoen is al enkele weken in volle gang en zowel de beschikbaarheid als de kwaliteit zijn stabiel goed. Net als bij kersen in de zomer zijn ook de kweeperen van Turkse herkomst momenteel maar in beperkte hoeveelheden verkrijgbaar. Dat heeft direct invloed op de prijzen, die nu zo'n 30 à 40 procent boven het niveau van vorig jaar liggen," vertelt inkoper en verkoper Özkan Özozan.
© Hugo Huijbers | AGF.nl
Özkan Özozan biedt momenteel onder andere het populaire citrusmerk Le Gamin aan.
© Hugo Huijbers | AGF.nl
Turkse granaatappelen en kweeperen
De prijzen voor granaatappelen liggen daarentegen dicht bij het niveau van vorig jaar. Het seizoen is al geruime tijd aan de gang, vervolgt Özozan. "Dankzij CA-bewaring bij de bron kunnen Turkse producten probleemloos worden aangeboden tot februari/maart, afhankelijk van beschikbaarheid en vraag."
© Hugo Huijbers | AGF.nl
Turkse druiven
Druiven in winterverpakking
Wat druiven betreft, blijft Sahin vertrouwen op de beproefde Sultana's uit Turkije. "Net als voorgaande jaren konden we het seizoen midden augustus starten. Tot nu toe verloopt de afzet tamelijk rustig, zonder opvallende prijsstijgingen of -dalingen. De volgende zendingen zullen waarschijnlijk bestaan uit druiven in winterverpakking."
© Hugo Huijbers | AGF.nl
Kiwi's van Iraanse oorsprong
Een ander bijzonder product in de huidige ontvangst zijn de kiwi's uit Iran. Özozan: "Normaal gesproken bieden we deze tijd van het jaar Zespri-kiwi's uit Nieuw-Zeeland aan, maar we kregen steeds vaker de vraag naar een goedkopere variant. Onze leverancier wees ons toen op de kiwi's uit Iran, die ongeveer de helft kosten van de Zespri-kiwi's."
© Hugo Huijbers | AGF.nl
Turkse satsuma's
Start van het Turkse citrusseizoen
Het seizoensassortiment wordt aangevuld met de eerste Turkse citrusproducten. "Satsuma's vormen gewoonlijk midden november het begin van het seizoen. Op dit moment hebben we nog geen exacte prognoses voor hoeveelheden en kwaliteit, maar de eerste leveringen waren allemaal prima. Daarnaast bieden we Spaanse Clemenules aan, die hier over het algemeen populairder zijn. Tot slot zijn er ook de laatste Tango-clementines uit Zuid-Afrika. Het absolute hoogtepunt van ons citrusassortiment is ons eigen merk Le Gamin, dat we rechtstreeks bij onze partner in Perpignan betrekken en exclusief in de regio Karlsruhe verkopen," besluit hij.
© Hugo Huijbers | AGF.nl
De Tango-mandarijnen uit Zuid-Afrika raken stilaan op.
Voor meer informatie:
Özkan Özozan
Sahin Fruchtimport GmbH
Groothandelsmarkt Karlsruhe
Tel: +49 721 961850
[email protected]
www.sahingmbh.de