Na wederom een succesvol seizoen vorig jaar blijft de Egypte knoflooksector groeien en trekt ze steeds meer telers aan. Dit zal volgens Ralph Nakhal van Tomna for Agricultural Investment leiden tot een aanzienlijke toename van zowel het areaal als de volumes in het komende seizoen.
Traditioneel zijn areaal en volumes van knoflook in Egypte cyclisch, met een sterk jaar gevolgd door een zwak jaar. De sector heeft de laatste seizoenen echter haar momentum weten te behouden, dankzij een stabiele internationale vraag. "Het areaal is dit jaar veel sterker gegroeid dan vorig jaar. Dit is vooral het gevolg van het goede seizoen dat Egypte vorig jaar had. Veel telers hebben besloten hun land om te zetten naar knoflookteelt," zegt Nakhal.
© Tomna
"Vorig jaar was erg succesvol voor Egyptische knoflook, door meerdere factoren in de concurrerende oorsprongen. Bij Tomna konden we bijvoorbeeld nieuwe markten openen en voor het eerst exporteren naar Portugal, Bulgarije, Griekenland en Frankrijk, terwijl we ook onze klantenbasis in bestaande markten hebben uitgebreid. Volgend jaar zal iets rustiger zijn, maar dat is normaal binnen de cyclus."
De snelle groei zal volgens Nakhal wel uitdagingen met zich meebrengen, vooral wat betreft zaadvoorziening. "Hoewel de totale productievolumes volgend seizoen naar verwachting aanzienlijk toenemen, moet nog blijken hoeveel daadwerkelijk exporteerbaar is. Daarbij spelen verschillende factoren een rol, zoals de ontwikkeling van het zaad, de algemene kwaliteit, maar ook de weersomstandigheden."
Het klimaat blijft een aandachtspunt voor het komende seizoen. "Het is nog steeds warm in Egypte, wat geen goed teken is voor de kwaliteit van de knoflook. Ik hoop dat we snel koudere dagen krijgen."
De teler ziet de groei van de sector positief: "De recente ontwikkelingen zijn erg belangrijk en stellen Egypte in staat om een van 's werelds grootste knoflookproducerende landen te worden."
Het verse knoflookseizoen in Egypte start doorgaans in januari, terwijl de fase van het drogen voor droge en halfdroge knoflook in maart begint.
Voor meer informatie:
Ralph Nakhal
Tomna for Agricultural Investment
Tel: +20 100 2717 275
[email protected]
www.tomna.farm