Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Italiaanse druiven blijven dominant met stabiele prijzen

Clementinemarkt Duitsland gedomineerd door Spanje; Orri blijft favoriet

Spanje bleef deze week voor clementines de toon zetten op de Duitse markt, aangevuld met beperkte volumes uit Italië. Inmiddels zijn ook de eerste zendingen uit Griekenland in Frankfurt gearriveerd, waar ze rond de € 17,50 per 9,5 kg-krat werden verhandeld. Bij de Satsuma's domineerde eveneens Spaans product, gevolgd door Italiaanse aanvoer en sporadisch een partij uit Turkije.

Binnen het mandarijnensegment waren vooral de Zuid-Afrikaanse Nadorcott, Tango en Orri nadrukkelijk aanwezig. Met name Orri viel in de smaak bij afnemers vanwege de constante en goede kwaliteit. Importen uit Peru en Chili completeerden het assortiment op de Europese markt.

De belangstelling nam over de hele linie toe, mede dankzij het typische herfstweer en lagere temperaturen, die volgens de BLE voor extra handelsdynamiek zorgden. De prijsontwikkeling liet een gemengd beeld zien: Spaanse clementines noteerden lagere prijzen door de seizoensmatige ruime beschikbaarheid, terwijl de prijzen van Zuid-Afrikaanse mandarijnen ondanks hun momenteel scherpe positie vaak iets hoger lagen, vooral door het beperkte aanbod.

© BLE

Klik hier voor het volledige markt- en prijsrapport.

Appelen
Het aanbod werd voornamelijk beheerst door producten van eigen bodem. De interesse was niet bijzonder groot en de vraag werd zonder moeite bevredigd.

Druiven
Italiaanse leveranciers bleven de markt domineren. De overvloedige beschikbaarheid voldeed ruimschoots aan de vraag, waardoor de prijzen vaak stabiel bleven vergeleken met de voorgaande week.

Citroenen
Spaanse Primofiori en Verdelli citroenen hadden de overhand. De vraag werd moeiteloos vervuld, waardoor de prijsniveaus nauwelijks veranderden.

Bananen
Over het algemeen sloten vraag en aanbod goed op elkaar aan, wat ervoor zorgde dat handelaren zelden hun gebruikelijke prijzen hoefden aan te passen.

Bloemkool
Het aanbod werd gedomineerd door binnenlandse producten, hoewel hun belang ietwat afnam. Aanvullende zendingen kwamen uit België en Nederland.

Sla
Spaanse ijsbergsla was nu duidelijk dominant, met een aanzienlijke stijging in beschikbaarheid, terwijl het belang van binnenlandse en Nederlandse zendingen afnam.

Komkommers
De markt werd gedomineerd door Spaanse leveringen, met aanvullende zendingen uit Nederland en België. Binnenlandse komkommers, die ooit dominant waren, fungeerden nu meer als aanvulling.

Tomaten
De beschikbaarheid was beperkt, maar door de lage interesse bleven de prijzen stabiel.

Paprika's
Spaanse producten beheersten de markt. De kwaliteit was soms wisselend, wat leidde tot variaties in het prijsbereik.

Bron: BLE

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer