Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Jeroen op 't Hof, Hof Fruit:

"Aanbodsmarkt voor appelen, groot prijsverschil tussen goede en mindere kwaliteit peren"

© Hof FruitTholen - Op de hardfruitmarkt valt momenteel het prijsverschil tussen de kwaliteit van goede en middelmatige peren op. "De goede, op tijd geplukte, harde Conference-peren zijn lekker in trek, maar het prijsverschil met de mindere peren is fors. Zo gaan de echte goede peren richting de 70 cent, ongesorteerd in de kist, maar de prijs van de middelmatige peren blijft, na aftrek van de uitval, hangen tussen de 55 en 65 cent", vertelt Jeroen op 't Hof die zich met Hof Fruit richt op het bemiddelen tussen aanbod en verkoop binnen de hardfruithandel in Zeeland.

"Bij de Doyenné du Comice-peren zagen we dat er hoog is ingezet, maar die hoge verwachtingen komen er tot op heden niet echt uit. De grote maten zijn nog duur, maar met de kleine maten en klasse II is het prijsverschil meteen groot", vervolgt Jeroen. En dat zal volgens hem ook niet snel veranderen. "Ik zie het kwaliteitsverschil eerder groter worden dan kleiner, met name in het uitstalleven. En ik merk dat klanten er wel een beetje klaar mee zijn om mindere kwaliteit te voeren."

"De appelmarkt is momenteel echt een aanbodsmarkt. Telers die een connectie hebben met de supermarkten raken wel van hun product af, maar er is een groot aanbod. Er wordt op laag geld wel wat handel gedaan, maar ik voorzie op korte termijn geen marktopleving. Die zou dan van de export moeten komen, maar het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk hebben ook een topoogst, dus die vraag zou dan uit Oost-Europa moeten komen. Het is jammer dat er nog geen export van Elstar naar Duitsland is."

"Ik zie het als een vergelijkbaar seizoen als 2018/19. Maar toen was er in oktober en november heel weinig handel gedaan en ik zie dat de telers nu wel meer genegen zijn om hun product te verkopen. Het is belangrijk dat we de handel er wel in houden. Voor het betere kwaliteitsfruit zie ik het seizoen dan ook wel positief in. Bij de Elstar zien we ook wel wat rijpe vruchten op de markt, de Jonagold-achtigen zijn toch iets bestendiger tegen het warme weer. Voor de bewaarappelen zouden er later in het seizoen nog weleens wat lichtpuntjes kunnen komen."

Voor meer informatie:
Jeroen op 't Hof
Hof Fruit
Clara's pad 10
4451 HD Heinkenszand
Mob: +31 (0)6 52655396
[email protected]
www.hoffruit.nl

Gerelateerde artikelen → Zie meer