Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Gert Smit - HNP Marketing

"Oogst van alle cultivars ziet er erg goed uit in vroegste Zuid-Afrikaanse druivengaarden"

© HNP MarketingDoor een grote voorraad druiven in de Verenigde Staten is de export van Peruaanse druiven (die met een Amerikaanse heffing van 10% worden belast) naar de VS vertraagd. Toch blijft de vraag naar Peruaanse druiven in de Verenigde Staten stijgen.

Brazilië, met zijn 50% invoerheffing op de VS, verzendt inmiddels meer naar Europa en het Verenigd Koninkrijk dan voorheen, merkt Gert Smit op, marketingdirecteur bij HNP Marketing, een druiven- en citrusproducent-exporteur in de Limpopo-provincie, het vroegste Zuid-Afrikaanse district voor druivenoogst, gelijktijdig met Namibië. Hij meldt dat Spanje, Italië en Griekenland te maken hadden met regen, waardoor hun seizoen werd ingekort en de kwaliteit van het laatste fruit, vooral witte druiven, niet optimaal was.

"De nieuwe Amerikaanse invoerheffingen treffen ons niet direct, maar wel indirect. Wij zijn al volop aan het exporteren. We hebben een zeer zachte winter en een goede lente gehad, wat ideale omstandigheden bood voor bloei en vruchtzetting. De volumes van alle rassen zien er dan ook heel goed uit," aldus Smit.

© HNP Marketing Deze week zijn de eerste witte en rode druiven verpakt (week 45)

De wijngaarden zien er goed uit en de bessen zijn groot. "Deze week hebben we onze eerste witte druiven verpakt, gericht op retailprogramma's. Eigenlijk wilden we vorige week (week 44) al starten, maar de grotere oogst vertraagde ons een week. Voor de Europese markt verwachten we voldoende volumes, maar we zullen niet per se de prijzen van vorig jaar halen." Smit benadrukt dat ze hopen op een goede kwaliteit, om de verkoop van de eerste Zuid-Afrikaanse druiven te ondersteunen.

De eerste rode Starlight-druiven zijn deze week ook verpakt, vooral voor de binnenlandse markt. Hij verwacht een betere markt voor rode druiven, omdat de volumes, met name die uit Peru, lager zullen zijn en Europa dit jaar eerder stopt met rode druiven.

Grote volumes rode druiven worden vanaf volgende week (week 46) verpakt, wat het mogelijk maakt om gemengde rood/witte tray's te leveren – een belangrijke focus voor HNP Marketing. "De Europese markt trekt sterk aan op gemengde tray's. Het verpakt wel iets langzamer, maar voegt goede waarde toe. We zijn zeer positief over het seizoen op basis van de kwaliteit en volumes die we in de wijngaard zien. Uitdagingen verwachten we zeker," merkt Smit op, "maar de logistiek lijkt te verbeteren dankzij hard werk om het transport van de oogst beter te laten verlopen dan vorig seizoen."

© HNP Marketing

Voor meer informatie:
Gert Smit
HNP Marketing
E-mail: [email protected]
www.hnpieterse.com

Gerelateerde artikelen → Zie meer