Op 5 november jl. ontvingen Jurgen en Rob Banken, als tweede generatie van het bijna 70-jarige familiebedrijf, de Family Business Legacy Award 2025 uit handen van tv-presentator Renze Klamer en Marieke Kopinsky, Partner Tax en Leader Familiebedrijven bij EY Nederland.
Met deze oeuvre-titel erkent EY de prestaties van uitzonderlijke familiebedrijven in Nederland. De prijs beloont ondernemers die hun bedrijf generaties lang hebben gevormd tot wat het nu is: hun Legacy.
De uitreiking van deze award is onderdeel van de EY Entrepreneur Of The Year 2025, waarbij naast de Family Business Legacy Award ook de Emerging Entrepreneur Of The Year Award, de Entrepreneur Of The Year Award en de Social Impact Award worden uitgereikt. In 2015 was Banken Champignons ook al eens finalist voor de Entrepreneur Of The Year Award.
Deze prijzen behoren tot de meest prestigieuze ondernemersonderscheidingen. Met de titel zet EY vernieuwend ondernemerschap nadrukkelijk op een voetstuk en moedigen ze ondernemers aan om het beste uit zichzelf, hun klanten en hun medewerkers te halen. De Awards worden wereldwijd uitgereikt.
© Banken Champignons
Banken Champignons is opgericht door Henk en Stien Banken. Zij waren in 1956 een van de eerste Nederlandse champignontelers. In een tijd waarin de champignon nog een relatief onbekend product was, ging Henk de markt op terwijl Stien thuis de oogst deed. Onder leiding van hun zoons heeft Banken Champignons zich ontwikkeld tot een van Europa's belangrijkste producenten van verse paddenstoelen voor foodretail en foodservice, met meer dan tien vestigingen verspreid over het continent. Daarmee draagt het bedrijf bij aan de wereldwijde koppositie van Nederland in de teelt, productie en verwerking van paddenstoelen.
De Family Business Legacy Award 2025 is een bijzondere erkenning voor bijna zeventig jaar hard werken, vakmanschap, innovatie en ondernemerschap binnen de familie Banken.
Voor meer informatie
Barend Derks
Banken Champignons
Tel: (+31) 24 3667454
[email protected]
www.bankenchampignons.com