De paprika is niet meer weg te denken uit de Europese keuken, stelt GroentenFruit Huis. In 2024 produceerde Nederland ruim 407 miljoen kilo paprika's op 1.570 hectare, meldt de brancheorganisatie in de factsheet paprika. Vooral Duitsland (27%) en het Verenigd Koninkrijk (24%) zijn belangrijke afnemers, samen goed voor meer dan de helft van de Nederlandse export.
© Peter Zijlstra | Dreamstime
Binnen de supermarktcategorie voert mixpaprika nog steeds de boventoon, maar losse rode paprika's, puntpaprika's en snackpaprika's winnen snel terrein. Snackvarianten zijn vooral populair onder gezinnen met kinderen; meer dan de helft van dit volume wordt door deze groep gekocht.
Ook internationaal groeit de belangstelling voor paprika. Poolse huishoudens kopen het vaakst paprika (90%), gevolgd door Duitse (87%) en Nederlandse (86%) consumenten.
Verkoop Nederlandse paprika gestegen
Volgens GroentenFruit Huis lag de verkoop van Nederlandse paprika in de eerste helft van 2025 op een hoger niveau dan een jaar eerder. "Zo steeg de verkoop aan het buitenland vergeleken met vorig jaar met 11 procent en verkochten Nederlandse supermarkten ook wat meer (+1%) paprika's", meldt de brancheorganisatie.
Paprika blijft daarmee volgens GroentenFruit Huis een belangrijke en kleurrijke speler in zowel het Nederlandse als het Europese groenteaanbod.
Bron: GroentenFruit Huis