In een periode waarin Egypte in overvloed uien produceert, wat het verhandelen ervan tijdens bepaalde seizoensperiodes bemoeilijkt, zijn variatie in het aanbod en de ontwikkeling van nieuwe rassen van cruciaal belang voor de export. Dat benadrukt Mostafa Medhat, directeur van Tut Produce.
© Tut Produce
"Het afgelopen seizoen voor rode uien kende zijn hoogte- en dieptepunten. De markt bleef over het algemeen gezond en stabiel, met momenten van verhoogde vraag vanuit specifieke markten zoals Rusland, Roemenië, Polen, Nederland en Duitsland. We hebben echter opgemerkt dat de vraag voornamelijk wordt beïnvloed door kortstondige tekorten, waarna deze weer afneemt," aldus de teler.
"In plaats van lukraak markthiaten op te vullen, lijkt het ons in deze context verstandiger om de productie te diversifiëren om beter aan de marktvraag te voldoen. Die diversificatie vereist ook een zorgvuldige rassenkeuze, met de nadruk op hogere productiviteit en meer toegevoegde waarde," aldus Medhat.
© Tut Produce
Voor de eerste proef besloot Tut Produce volgens Medhat te kiezen voor een variëteit van zoete uien die in Egypte zelden wordt geteeld, maar waar in Spanje een grote vraag naar is. "We importeerden zaden uit Spanje en startten een kleinschalige proef met een productie van 80 ton. Dit hybride zoete uienras is bedoeld voor de retailmarkt. Aanvankelijk was de proef een groot teelttechnisch succes, aangezien dit ras zich goed bleek aan te passen aan de bodem en het klimaat van Egypte. De opbrengst was ongeveer 20% hoger dan die van lokaal geteelde uien. Vanuit commercieel oogpunt ondervonden we geen problemen bij de verkoop op de Spaanse retailmarkt en waren we zeer tevreden over de prijzen."
"Voor zover ons bekend, zijn we momenteel de enige Egyptische teler die deze specifieke variëteit gebruikt. Volgend seizoen zijn we van plan het areaal uit te breiden om 600 ton zoete uien te oogsten, terwijl we ook doorgaan met de teelt van traditionele rode en gele uienrassen," besluit de teler.
Voor meer informatie:
Mostafa Medhat
Tut Produce
Tel: +201283335533
[email protected]