Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Haagse Hogeschool-studenten bezoeken Heemskerk Fresh & Easy tijdens Nationale Groente- en Fruitdag

Tijdens de Nationale Groente- en Fruitdag brachten studenten van de Haagse Hogeschool een bezoek aan Heemskerk Fresh & Easy in Rijnsburg. Het bezoek maakte deel uit van de minor Fresh Business, die inmiddels zes jaar wordt aangeboden.

© Heemskerk Fresh & Easy

Vanuit het bedrijfsleven dragen onder meer Louis Kester (Evanthia) en Johan Star (STARTEGIE – business consultancy) bij aan het programma. Zij helpen de brug te slaan tussen theorie en praktijk. "Onze drijfveer ligt erin juist de studenten uit de collegebanken te halen en de praktijk van dichtbij te laten zien", zegt Louis Kester van veredelaar Evanthia.

Behoefte aan goed opgeleide medewerkers
Volgens Louis is dat broodnodig. "Het heet niet voor niets 'beroepsonderwijs', maar de studenten zitten nog veel in de collegezalen." Tegelijkertijd zijn hbo-geschoolde medewerkers hard nodig. "De agri- en freshbusiness heeft blijvend behoefte aan goed opgeleide nieuwe medewerkers, opgeleid in velerlei achtergronden in studies. Dus echt niet alleen vanuit product- of teeltachtergrond."

Van de dertig studenten die dit jaar deelnemen aan de minor, had ongeveer 75 procent vooraf nog weinig idee wat er zich in de agri- en freshbusiness afspeelt. Het bezoek aan Heemskerk Fresh & Easy bood hen een blik achter de schermen.

Indrukwekkende ervaring
Tijdens deze dag kregen de studenten een presentatie over zowel het productieproces als het ketendenken binnen het bedrijf. Ook stond er een uitgebreide rondleiding op het programma. Louis noemt het bezoek een 'interessante en indrukwekkende ervaring' voor de studenten.

Voor meer informatie:
Louis Kester
Evanthia
Oranjesluisweg 32
2691 MS 's‑Gravenzande
Tel: +31(0)174-715100
[email protected]
www.evanthia.nl

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer