Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Brabantse peren blijken oud-Engelse muskuspeer in Middenbeemster

Het mysterie rond de Brabantse peren van Bert van Oijen uit Budel is opgelost: het gaat om het oude Engelse ras Bon Chrétien Williams, beter bekend in Nederland als muskuspeer, meldt het Noordhollands Dagblad. Vorig jaar konden deskundigen van de Pomologische Vereniging de peren nog niet identificeren, omdat de vruchten in slechte staat verkeerden. Dit jaar bracht Van Oijen vijf verse exemplaren mee, waarna de kenmerken van de handperen snel wezen op het historische ras.

De Bon Chrétien Williams is een peer met wit vruchtvlees, een fijne structuur en vol zoet en aromatisch sap. De boom van Van Oijen is circa 150 jaar oud en produceert dit jaar naar schatting acht tot negen kruiwagens vol vruchten. Het ras komt nog regelmatig voor in particuliere tuinen, maar is nauwelijks commercieel beschikbaar vanwege de korte houdbaarheid.

Bron: Noordhollands Dagblad

Gerelateerde artikelen → Zie meer