De Iraanse land- en tuinbouwexport is in het afgelopen Iraanse kalenderjaar, dat eind maart afliep, met 32 procent gestegen. Dat maakte landbouwminister Gholamreza Nouri Qezeljeh bekend. Volgens hem groeide de landbouwsector met 5,6 procentpunt: van een krimp van -2,4 procent naar een positieve groei van 3,2 procent.
Tijdens de Nationale Conferentie over het nieuwe oogstjaar liet Nouri weten dat deze resultaten de groeidoelstelling van 5,5 procent van het Zevende Nationale Ontwikkelingsplan hebben overtroffen. Het handelstekort in de agrarische sector verminderde met 3,0 miljard dollar, van 11 naar 8 miljard dollar. "Dit is een aanzienlijke vooruitgang in de economische ontwikkeling van de land- en tuinbouwsector," voegde hij toe.
De minister sprak zijn waardering uit voor het doorzettingsvermogen van de telers in tijden van droogte. Hij merkte op dat voedseltekorten werden voorkomen en dat aan de binnenlandse vraag werd voldaan, zelfs tijdens het drukke nieuwjaarsseizoen, zonder overheidssteun.
In het afgelopen oogstjaar waren er diverse positieve ontwikkelingen. De behoefte aan buitenlandse valuta voor essentiƫle importen werd gereduceerd van 16,4 miljard $ naar 8 miljard $, terwijl de schuldenlast met 1 miljard $ afnam. De suikerproductie kende een stijging van 27 procent, de visteelt nam toe met 12 procent en in de aquacultuur was er een groei van 27 procent.
Minister Nouri benadrukte dat Iran zelfvoorzienend wil worden in de teelt van tropisch fruit, zoals bananen, om de importafhankelijkheid te verminderen. Bovendien steeg de verdeling van teeltmiddelen op het platteland met 22 procent en nam de verspreiding van gesubsidieerde middelen onder dorpelingen toe met 29 procent.
Andere opmerkelijke resultaten waren onder meer een groei van 54 procent in de teelt van tropisch fruit, een stijging van 15 procent in de productie van productiemiddelen, een uitbreiding van de verzekeringsdekking met 69 procent en deelname aan 230 internationale evenementen.
Vooruitblikkend presenteerde de minister plannen voor zelfvoorziening in vleesproductie en een verminderde afhankelijkheid van import. Hij benadrukte ook het belang van het aanpakken van problemen zoals waterschaarste door middel van moderne technologie en efficiƫnter gebruik van hulpbronnen.
Bron: Tehran Times