Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Aldi België roept witte druiven terug vanwege mrl-overschrijding

Het Federaal Agentschap voor de veiligheid van de voedselketen (FAVV) in België meldt dat de Belgische tak van de internationale supermarktketen Aldi in samenspraak met haar leverancier een terugroepactie start voor een partij witte druiven met pit met een te hoog gehalte aan residu van gewasbeschermingsmiddel (lambda-cyhalothrin).

© FAVV

Het gaat om witte druiven met pit in een plastic bakje van 750 gram met het lotnummer L-262214. De verpakkingen van Fruitpackers hebben ook de codes EAN: 27062432 en GTIN: 4068261073542. De druiven werden tussen 14 en 23 september 2025 verkocht in de Belgische Aldi-winkels.

Risico voor de gezondheid
De reden voor de terugroepactie is dat er op het product een te hoog gehalte aan lambda-cyhalothrin, een gewasbeschermingsmiddel, is vastgesteld. Consumptie kan een risico inhouden voor de gezondheid.

Het FAVV adviseerd om het product niet te eten en de druiven terug te brengen naar de winkel. De aankoopprijs wordt dan volledig terugbetaald, ook zonder bonnetje of originele verpakking. Voor meer informatie kunnen klanten terecht bij de Aldi-klantendienst via [email protected].

Bron: FAVV

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer