Met de naderende Ramadan nemen de voorbereidingen in de dadelsector toe. Exporteurs richten hun aandacht op Marokko, een van de meest dynamische en belangrijke markten voor dadels, om hun afzet te verzekeren. De Egyptische groep Al Tahhan Dates speelt hierop in: in augustus opende het bedrijf een filiaal in Marokko, zo vertelt Ali Hassan Ali, adviseur externe zaken van de groep.
© Al Tahhan Dates
Ali benadrukt het strategische belang van de Marokkaanse markt voor de Al Tahhan-groep:
"Marokko heeft zich inmiddels gevestigd als een van de meest dynamische dadelmarkten ter wereld, met jaarlijkse importvolumes van meer dan 50.000 ton. Tijdens de Ramadan bereikt de markt zijn hoogtepunt, maar ook gedurende de rest van het jaar blijven dadels populair, omdat ze diep verankerd zijn in lokale tradities en eetgewoonten. De markt biedt nog aanzienlijke groeikansen, vooral omdat bepaalde variëteiten nog niet volledig ontwikkeld zijn en producten op basis van dadels grotendeels ontbreken."
De exporteur benadrukt dat de Marokkaanse importeurs bepalen welke variëteiten en kwaliteiten er verkocht worden. "Hoewel consumenten kwaliteit belangrijk vinden, zien we dat veel handelaren en importeurs de voorkeur geven aan goedkopere dadelsoorten. We streven ernaar om dichter bij de consument te komen. Dat doen we door een filiaal te openen in Marokko en binnenkort een winkel voor directe verkoop te lanceren volgend seizoen."
© Al Tahhan Dates
Ali legt uit dat de meest geïmporteerde Egyptische rassen in Marokko momenteel Wadi, Kharja en Dakhla zijn. "Tot nu toe domineerden grote verpakkingen van 5 kg en 10 kg onze export, maar dit jaar hebben we voor het eerst kleine verpakkingen van 1 kg en 700 g geïntroduceerd. De Egyptische variëteiten winnen aan populariteit en hebben diverse voordelen boven hun Tunesische concurrenten en de veel geïmporteerde Deglet Nour-variëteit, vooral op het gebied van houdbaarheid," voegt hij toe.
De exporteur is tevreden over het verbeterde handelsklimaat tussen Egypte en Marokko na eerdere handelsgeschillen. "Marokkaanse en Egyptische handelaren profiteren van tariefvrije export, hoewel er soms zorgen zijn over dumping. Deze kwestie is opgelost op het hoogste regeringsniveau. Ik ben verheugd te kunnen zeggen dat het ondernemingsklimaat nu helder is en dat we geen handelsbelemmeringen meer tegenkomen in Marokko," besluit Ali.
Voor meer informatie:
Ali Hassan Ali
Al Tahhan Dates
Tel: +201029142646
[email protected]