Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Robert Vogel, AGF Direct

"Bloemkoolprijzen deze week wat gedaald, broccoli-afzet blijft prima doorlopen"

Tholen - Veel vollegrondsgroenten kenden dit jaar afzettechnisch een moeizame start. "Tot juni waren de prijzen van bloemkool en broccoli heel matig. Daarna is de markt opgeleefd, vanwege een goede exportvraag", vertelt Robert Vogel van AGF-Direct uit Zwaagdijk. "De bloemkoolprijzen zijn deze week door een grote aanvoer weer gedaald, maar vooral de broccoli-afzet blijft nog steeds goed doorlopen. Die steken er qua middenprijs echt bovenuit."

© Izak Heijboer | AGF.nl
Robert Vogel, Dennis van Tricht en Chris Groot van AGF-Direct

Robert verwacht nog wel tot begin november Hollandse bloemkool en broccoli aan te bieden. "September en oktober zijn traditiegetrouw belangrijke maanden. Gelukkig zien we een goede vraag op de markt, die varieert echt van Scandinavië tot Duitsland, Italië, Zwitserland, Spanje en Polen. Nu stelt het Nederlandse areaal niet eens zoveel voor als je naar de totale Europese teelt kijkt, maar op het moment dat er wat in Europa aan de hand is, weet men Nederland toch altijd snel te vinden en kan de prijs zomaar omhoog schieten."

Het aanbod Romanesco is dit jaar bij AGF-Direct fors afgenomen. "Vorig jaar was die markt echt heel slecht, waardoor twee van onze telers besloten om dit product niet meer te telen. Hierdoor is het echt een heel klein artikel geworden. Ook de kleurtjesbloemkool blijft echt een nicheproduct. Die vindt vooral zijn weg naar de horecaklanten."

© AGF Direct"Op de witlofmarkt zien we nu een opleving, maar deze prijzen maken zeker het seizoen nog niet goed. We gaan eerder van heel slecht naar iets minder slecht", aldus Robert. "Dat geldt ook voor de ijsbergsla. Die markt was tot een week of vier geleden echt heel slecht en is nu wat verbeterd, maar daarmee zijn de lage prijzen van het begin van het seizoen nog lang niet gecompenseerd."

De grootste uitdaging voor de vollegrondsgroententelers zitten hem volgens Robert echter in het steeds krappere middelenpakket. "Het wegvallen van Movento en Karate blijft een heet hangijzer. Inmiddels heeft bijna iedere ijsbergslateler in Nederland te maken met luisdruk, maar het lijkt wel of niemand dat nog beseft en dat gaat straks voor alle vollegrondsgroenten gelden. Maar op deze manier worden de teelten om zeep geholpen. Als er niets gebeurt, vraagt iedereen zich over twee jaar af waarom er geen vollegrondsgroenten meer zijn of waarom die zo ontzettend duur zijn. Daar staan we nu aan de vooravond van."

Voor meer informatie:
Robert Vogel
AGF Direct
Tel.: +31 (0)85 30 32 633
[email protected]
www.agfdirect.nl

Gerelateerde artikelen → Zie meer