Het Griekse pruimenseizoen loopt ten einde met de naderende start van de oogst van de nieuwste variëteit, Angelino. "De oogst van de Angelino-pruimen begint in de laatste dagen van augustus. We hebben zeker niet te maken met de ernstige schade die eerdere fruitsoorten trof, maar de exacte productieomvang is nog onduidelijk. Gemiddeld verwachten we dat de opbrengst ongeveer een derde lager zal uitvallen dan vorig jaar. We wachten liever tot de oogst daadwerkelijk van start gaat voordat we hier met meer zekerheid iets over zeggen," aldus Dimitris Rafailidis, CEO van handelsbedrijf Magna.
© Magna
Deze zomer zijn de Griekse pruimen echter slecht verkocht, waardoor handelaren met grote voorraden in hun koelhuizen blijven zitten. "Wat ons zorgen baart, zijn de vele onverkochte zomerpruimen die nog in de koeling liggen. Door de gevraagde prijzen konden we onvoldoende exporteren naar het buitenland, maar ook de binnenlandse markt — onze belangrijkste afnemer — konden we niet goed bedienen. Het is duidelijk dat pruimen deze zomer een mislukte productcategorie zijn," benadrukt Rafailidis.
© Magna
"Aan het begin van het seizoen vroegen we EXW-prijzen van 1,60-1,70 of zelfs 2 euro per kilo voor enkele partijen van zeer hoge kwaliteit, en er werden inderdaad een paar transacties voor deze prijzen gesloten. Maar veel is er niet verkocht. Eind augustus waren de prijzen gezakt tot de helft van wat ik eerder noemde, terwijl de verkoop nauwelijks op gang kwam. Sommige markten hebben een maximumprijs van 1 euro vastgesteld om te kunnen kopen. Handelaren overwegen of het de moeite loont om te wachten tot de prijzen eventueel stijgen, of dat ze zich moeten neerleggen bij de huidige situatie om het product te verkopen voordat het onverkocht blijft. Zomerpruimen kunnen in ieder geval nog tot 15 september verkocht worden."
© Magna
In dit licht neemt Magna maatregelen om zich te onderscheiden, door voor het derde jaar op rij een pruim exclusief uit eigen Griekse teelt te introduceren: het clubras Green-Red. "We zitten midden in de oogst en zijn tevreden over het fruit dat we ontvangen. Dit jaar leveren de volgroeide bomen 20 ton per hectare, met een maat die varieert van 55 tot 70 mm. Commercieel gezien doen ze het erg goed op de centrale groothandelsmarkten in het land, omdat ze opvallen en om hun smaak worden gekozen," besluit Rafailidis.
Voor meer informatie:
Dimitris Rafailidis
Magna
Tel: +30 233 109 3066
[email protected]