Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Lovita pruim kleurt Frans najaar

Lovita®, de roodvlezige hartvormige pruim, begint op 1 september 2025 aan haar zesde verkoopseizoen in Frankrijk. De vooruitzichten zijn gunstig: het late-seizoensras profiteert dit jaar van een perfecte marktsituatie. Door het tegenvallende voorjaar bij andere Europese telers is er minder aanbod, wat Lovita een mooie afzetkans biedt.

Volgens Monika Kujundzic van French Fruit Lovers komt de Franse oogst dit jaar uit op zo'n 1.500 ton, vooral uit Tarn-et-Garonne en de Provence. Spanje volgt met 450 ton. Daarmee is Lovita in heel Europa verkrijgbaar van september tot en met november, precies wanneer de meeste andere pruimen van de markt verdwijnen.

© French Fruit Lovers

Zonnige zomer zorgt voor smaak
De Franse zomer was ideaal voor deze pruim. Het resultaat zijn mooie vruchten met een goede maatvoering en met een volle, zoete smaak en dieprood vruchtvlees. Lovita is niet alleen aantrekkelijk voor de consument, maar ook voor de teler. "Het ras is goed bestand tegen hitte en grillig weer, vraagt weinig snoeiwerk, en kan in één keer worden geoogst. Dat is een groot voordeel, zeker in vroege jaren. Kortom: het is een sterk, rendabel en toekomstbestendig ras, perfect voor telers die willen inspelen op veranderende klimaatomstandigheden", aldus Kujundzic.

Lucie Cachard, fruitteler bij GAEC de Sainte-Eulalie, is enthousiast: "Lovita is makkelijk te telen, robuust en levert een goede prijs op. De afzet loopt via een keten die respect heeft voor de teler. Voor ons betekent dat rust en zekerheid."

Aandacht voor jonge consumenten
"Lovita is niet alleen lekker, maar ook gezond: rijk aan vitamines, vezels en antioxidanten. Om jongeren bewust te maken van gezonder eten, start de sector dit jaar een campagne gericht op jongere consumenten. Het doel is hen te laten zien dat lekker en gezond prima samen kunnen gaan, en dat een Lovita pruim daar perfect bij past", zegt Kujundzic.

De Lovita-organisatie is standhouder op de Fruit Attraction in Madrid (stand 6A06).

Voor meer informatie:
Monika Kujundzic
French Fruit Lovers
2788 route de la Mégère
82200 Moissac (Frankrijk)
Tel: +33 (0)5 63 04 01 06
[email protected]
www.lovita-plum.com

Gerelateerde artikelen → Zie meer