Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Agro Trade Holland

"Prijs voor Egyptische zoete aardappelen afgevlakt"

© Agro Trade Holland

Het exportseizoen voor Egyptische zoete aardappelen is momenteel in volle gang. "In juni ontvingen we al onze eerste leveringen. Aanvankelijk waren de prijzen hoog en stabiel. Door de druk op de volumes en de stagnerende verkoop beginnen de prijzen zich nu weer op een seizoensmatig niveau te stabiliseren, vergelijkbaar met dezelfde periode vorig jaar. Ik zou de oogstvolumes van dit jaar als gemiddeld willen beschrijven in vergelijking met voorgaande jaren," zegt Mohamed Moustafa, Sales Manager bij Agro Trade Holland.

© Agro Trade Holland

Het exportseizoen voor Egyptische zoete aardappelen loopt van het begin van het seizoen in juni tot het volgende jaar. Volgens Moustafa streeft Agro Trade Group ernaar om in de toekomst jaarrond Egyptische zoete aardappelen aan te bieden. "Maar dat blijft tot nu toe een wens. Vorig jaar moesten we het seizoen al in februari stoppen, hoewel er ook jaren zijn geweest waarin we flink wat achterstand hebben ingelopen. De praktijk leert dat het hoogseizoen na de zomervakantie begint en doorloopt tot het einde van het jaar. Er zijn echter ook retailklanten die tussen januari en maart programma's met Egyptische producten hebben. Dit betekent dat het bestelgedrag sterk afhankelijk is van de afzetmarkt en de retail."

© Agro Trade HollandDe zoete aardappelen worden geleverd in de gewenste verpakking, los in een doos, in een statiegelddoos of voorverpakt. In Duitsland en Nederland geeft men sterk de voorkeur aan losse producten.

Bellevue neigt Beauregard te vervangen
Op gebied van rassen is er de laatste jaren een geleidelijke trendomslag, aldus Moustafa. "Bellevue heeft nu op het gebied van areaal de plaats ingenomen van de voormalige hoofdvariëteit Beauregard. Uit mijn hoofd zou ik zeggen dat Bellevue nu twee derde van onze teeltcapaciteit beslaat, en deze trend is nog steeds stijgend. De prijsverschillen tussen beide variëteiten zijn meestal verwaarloosbaar. Europese retailers hebben een duidelijke voorkeur voor de kalibers M en L1, terwijl groothandelsmarkten vaker op zoek zijn naar de grovere kalibers L1, L2 en XL."

© Agro Trade HollandVertegenwoordigers van de Agro Trade Group op de Fruit Logistica dit jaar met Mohamed Moustafa (2e van rechts). De groep is actief in Nederland, Duitsland (Hamburg), Frankrijk (Rungis) en het Verenigd Koninkrijk. Ze handelen voornamelijk in Egyptische groenten- en fruitproducten onder het gevestigde merk Mahdy Fresh.

Groeipotentieel op de versmarkt en in de industrie
De zoete aardappel wordt steeds belangrijker in de Egyptische teelt. Moustafa: "Niet alleen onze teeltpartners, maar ook veel concurrenten richten zich nu meer en meer op zoete aardappelen, vaak als vervangend gewas voor bijvoorbeeld citrus, en breiden hun areaal uit. Dit resulteert in een merkbare toename van concurrentie en volumedruk, vooral tijdens het hoofdseizoen, dus midden in het seizoen. Tegelijkertijd groeit de consumptie, zowel in Duitsland, Nederland als in andere Europese landen. Het product wint niet alleen marktaandeel op de versmarkt, maar ook binnen de industrie, waar steeds meer hamburgerzaken zoete aardappelfriet aanbieden naast de traditionele friet. Volgens mij is er dus groeipotentieel in beide afzetgebieden."

Voor meer informatie:
Mohamed Moustafa
Agro Trade Holland B.V.
Tel: +31 6 84382776
[email protected]
https://www.instagram.com/agrotradeholland/

Gerelateerde artikelen → Zie meer