Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Productie van verse groenten in Europese Unie nam in 2024 met 6% toe

In 2024 oogstte de Europese Unie 62,2 miljoen ton verse groenten inclusief meloenen, een stijging van 6% ten opzichte van de oogst in 2023. Spanje, Italië en Frankrijk waren de grootste producenten van verse groenten in de Europese Unie en waren samen goed voor 55% van de totale oogst.

In 2024 steeg de geoogste productie van verschillende belangrijke groenten in de Europese Unie ten opzichte van 2023: de tomatenproductie was 5% hoger, de wortelproductie nam met 6% toe en de uienproductie groeide met 11% hoger. In de Europese Unie was Italië in 2024 de grootste producent van tomaten, goed voor 36% van de totale tomatenoogst, gevolgd door Spanje met 27% en Portugal met 10%.

© Eurostat

De grootste worteltelers in de Europese Unie waren Duitsland, Frankrijk en Polen. Nederland was in 2024 de grootste uienproducent in de Europese Unie en was goed voor 26% van de geoogste uien. Daarna volgen Spanje met 20% en Duitsland met een aandeel van 12% in de totale oogst.

In 2024 bedroeg de productie van fruit, bessen en noten exclusief citrusvruchten, druiven en aardbeien in de Europese Unie 24,3 miljoen ton. Dit was 2% minder dan de oogst in 2023. De belangrijkste producenten van fruit, bessen en noten in 2024 waren Italië, Spanje en Polen, die samen goed waren voor 57% van de Europese productie.

© Eurostat

De Europese productie van appels bedroeg vorig jaar 11,6 miljoen ton, waarvan 29% afkomstig was uit Polen, 21% uit Italië en 17% uit Frankrijk. De totale appelproductie van de Europese Unie in 2024 was 4% lager dan in 2023. De Europese Unie produceerde in 2024 ook 1,9 miljoen ton peren, 2% meer dan in 2023. De belangrijkste perenproducenten waren Italië, Nederland en België.

De perzikenproductie was sterk geconcentreerd in Spanje, Italië en Griekenland De landen waren samen goed voor 91% van de Europese oogst. De perzikenproductie was in 2024 in de Europese Unie 2% hoger dan in 2023.

Bron: Eurostat

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer