Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

"Komkommer is voor ons geen tijdelijke zijstap, we willen echt marktleider worden"

Vanaf dit najaar breidt Royal Pride haar assortiment uit met de teelt van mini- en midikomkommers, die via Harvest House op de markt worden gebracht. Het is voor Royal Pride een nieuwe ontwikkeling in het komkommersegment, waar het teeltbedrijf de laatste jaren duidelijk stappen in zet. Algemeen directeur Koert van den Ende vertelt er in gesprek met Svensson meer over.

Royal Pride is al jarenlang een gevestigde naam in de tomatenteelt, maar timmert inmiddels ook stevig aan de weg in komkommer. "Sinds 2019 telen we ook komkommers", vertelt Koert. "We zijn gestart met 7 hectare, vooral vanuit risicospreiding. Inmiddels staan we op 40 hectare." De stap naar komkommers is voor Royal Pride niet iets tijdelijks. Koert spreekt uit marktleider te willen worden, naast een sterke positie in tomaat.

Om mini- en midi-komkommers te kunnen gaan telen werd in Middenmeer een nieuwe kas gebouwd, voorzien van de nieuwste technieken, waaronder ledverlichting, dubbele schermen, airmixers én insectengaas. "Duurzaam telen is geen keuze meer, maar een noodzaak. We investeren nu al in wat straks vanzelfsprekend moet zijn. We zetten daarom sowieso bedrijfsbreed in op innovatie." Op locatie in Middenmeer heeft Royal Pride nog ruimte voor 7,5 hectare nieuwbouw.

Voorpaginafoto: © -

Publicatiedatum:

Gerelateerde artikelen → Zie meer