Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Hoogseizoen voor de mirabelpruimen uit Lotharingen

De oogst van de mirabelpruimen in het Franse Lotharingen is in volle gang. Eind juli werden de eerste vruchten geplukt. "Het weer werkte ons goed in de hand: afwisselend zonnige perioden en buien zorgden voor een optimale groei. Al vroeg hadden we vertrouwen in de kwaliteit van de oogst", vertelt Quentin Hoffmann, voorzitter van de telersvereniging Mirabelles de Lorraine.

© Association des Mirabelles de Lorraine

Dit jaar wordt een topoogst verwacht van zo'n 5.500 ton. "De volumes liggen op hetzelfde niveau als vorig jaar, maar zijn dit keer gelijkmatiger verdeeld over de hele regio. Vorig jaar zorgden verschillen in neerslag tussen de gebieden nog voor problemen bij de bloei. Nu verliep de bloei overal goed en bleven de boomgaarden daarna vrij van grote tegenslagen. Kortom: het belooft een mooi jaar te worden."

Ongeveer een derde van de oogst is bestemd voor verse consumptie, de rest gaat naar de verwerkende industrie. Daar is vooral de vraag naar alcoholvrije dranken sterk groeiende.

© Association des Mirabelles de Lorraine

De sector blijft volop in ontwikkeling, met een areaal dat nog steeds uitbreidt. "De grootste uitdaging is om flexibel te blijven en ons aan te passen aan zowel de versmarkt als de verwerkingsindustrie. Dat vraagt om een centrale registratie en analyse van alle teeltdata, zodat we tijdig kunnen inspelen op ziekten en nieuwe plagen in de boomgaarden. Dat is momenteel de grootste uitdaging voor de mirabelpruimenteelt in Lotharingen."

Voor meer informatie:
Quentin Hoffmann
Association Mirabelles de Lorraine

Gerelateerde artikelen → Zie meer