Tijdens douanecontroles in de Rotterdamse haven zijn er in een korte periode meerdere vangsten van verdovende middelen gedaan. Het gaat in totaal om 654 kilo cocaïne.
Op woensdag 2 juli werd een partij van 220 kilo cocaïne aangetroffen in de haven van Rotterdam. De verdovende middelen zaten verstopt tussen een lading bananen in een container afkomstig uit Peru. Na het onderscheppen van de cocaïne heeft de container zijn route vervolgd naar de haven van Antwerpen. Daar werd de lading gelost en overgebracht naar een opslaglocatie in België.
Op donderdag 24 juli zijn de pallets met een vrachtwagen opgehaald en vervoerd naar een loods in Zeewolde. Daar zijn zeven mannen aangehouden. De aangehouden verdachten zijn twee mannen van 31 jaar uit Diemen en Lelystad, twee 33-jarige mannen uit Amsterdam, waarvan een woont in Spanje, een 63-jarige man uit Zwolle en een 26-jarige man uit Purmerend. Tijdens de doorzoekingen in de voertuigen werden 2 vuurwapens aangetroffen, waaronder een automatisch vuurwapen. De verdachten zijn vandaag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die heeft besloten dat alle 7 verdachten 14 dagen langer vast blijven zitten.
Op dinsdag 29 juli werd ook, tijdens een douanecontrole, cocaïne aangetroffen. Het ging om 54 kilo. De verdovende middelen zaten verstopt in de constructie van een container. De container, afkomstig uit Ecuador, was geladen met bananen en bestemd voor een bedrijf in Polen. Het bedrijf in Polen heeft niets met de smokkel te maken.
HARC-team
Het HARC-team, een samenwerkingsverband van Douane, FIOD, Zeehavenpolitie en het Openbaar Ministerie in Rotterdam, heeft de zaak verder in onderzoek.
Alle drugs zijn inmiddels vernietigd.
Bron: OM