Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven
Basilicata

Gele kiwiteelt in opmars in Italië

Het merk Kiwy Matera® gaat zijn tweede verkoopseizoen in, na vorig jaar een sterke entree te hebben gemaakt in Italiaanse groothandelsmarkten en retail. De verwachtingen voor dit jaar liggen een stuk hoger.

De boomgaarden met de gele Top Gold kiwi liggen allemaal in Basilicata. "Voor komend seizoen verwachten we vijf keer zoveel volume als de tonnen die we in 2024 hebben afgezet", zegt Francesco Nicodemo, CEO van telersvereniging Frutthera Growers. "We hebben nu 50 hectare aangeplant, die vanaf volgend jaar volledig in productie komen. Daar komen in de toekomst nog percelen van andere telers bij, die steeds vaker voor de teelt van kiwi's kiezen."

© Nicofruit

De oogst van Kiwy Matera loopt van begin oktober tot half december. "We zitten nu zo'n twee maanden voor de start. Vorig jaar, met de kleine volumes, leverden we alleen aan een beperkte groep klanten. Daardoor waren de voorraden snel op en moesten we het seizoen vroeg beëindigen. Dit jaar begint de echte afzet aan de retail." Het verpakkingsontwerp is vernieuwd om consumenten meer aan te spreken. De kiwi's blijven verpakt in 500 gram Ezy-Split trays.

© Nicofruit

Voor de export wil Nicofruit dezelfde klanten bedienen als bij de aardbeien, met in eerste instantie leveringen naar Nederland, Luxemburg en uiteraard Italië.

© Nicofruit

De Kiwy Matera Nicofruit, verkocht via Frutthera Growers, valt op door zijn volledig gele vruchtvlees en een smaak die doet denken aan mango en papaja, met een bijna romige textuur en een lichte citrustoets. "Het is een vrucht die ready-to-eat is. Dat garanderen we door pas te oogsten als het fruit perfect ontwikkeld is en rijk aan de stoffen die zorgen voor een optimale houdbaarheid in de koeling, nooit in de diepvries. Kiwy Matera is een lichte, voedzame snack met weinig calorieën."

Voor meer informatie:
O.P. Frutthera Growers Soc. Coop. Agr.
Nicofruit
Via Provinciale, 15
75020 Scanzano Jonico (MT) – Italië
Tel: +39 (0)835 954666
[email protected]
nicofruit.it

Gerelateerde artikelen → Zie meer