Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Omzet ZON nam in 2024 met 10% toe

De omzet van de afzetorganisatie voor groenten en fruit ZON in Venlo is 2024 bedroeg 328 miljoen euro. Dat is 10% hoger dan in 2023 en in lijn met de groeidoelstelling van de coöperatie. De omzetgroei is vooral een gevolg van een stijging in areaal en het aangevoerd volume. De prijzen waren gemiddeld lager. Het resultaat over boekjaar 2024 is positief, met een resultaat na belastingen van afgerond 6,16 miljoen euro. Dit is aanzienlijk beter dan in 2023 dat werd afgesloten met een resultaat van 4,07 miljoen euro en ook hoger dan er was begroot voor 2024.

© Izak Heijboer | AGF.nl
Directeur John Willems van ZON

Het jaar 2024 stond voor ZON in het teken van de implementatie van acties voortvloeiend uit het nieuwe strategische plan 2024-2028. Dit betekent dat de organisatie zich richt op verdere groei, in combinatie met ten minste een break-even resultaat voor het kernbedrijf en een verdere aanscherping van de indirecte kosten. De doelstelling om het kernbedrijf van ZON financieel gezond te maken is behaald.

ZON is niet langer afhankelijk van inkomsten uit de huurinkomsten van vastgoedbedrijf Hines en het dividend van de Houdstermaatschappij Verpakkingen. Deze financiële middelen worden nu ingezet ter ondersteuning van de verdere realisatie van de strategie van ZON.

Meer details zijn te vinden in het jaarverslag 2024 van ZON.

Publicatiedatum: