Schrijf je in voor onze dagelijkse nieuwsbrief om al het laatste nieuws direct per e-mail te ontvangen!

Inschrijven Ik ben al ingeschreven

U maakt gebruik van software die onze advertenties blokkeert (adblocker).

Omdat wij het nieuws gratis aanbieden zijn wij afhankelijk van banner-inkomsten. Schakel dus uw adblocker uit en herlaad de pagina om deze site te blijven gebruiken.
Bedankt!

Klik hier voor een uitleg over het uitzetten van uw adblocker.

Meld je nu aan voor onze dagelijkse nieuwsbrief en blijf up-to-date met al het laatste nieuws!

Abonneren Ik ben al ingeschreven

Invoering Wet meer zekerheid flexwerkers met 6 maanden uitgesteld

Door de kabinetsval wordt de invoering van het wetsvoorstel Meer zekerheid flexwerkers gedeeltelijk uitgesteld. De gewijzigde regels over de beloning van uitzendkrachten – namelijk de gelijkwaardigheid van arbeidsvoorwaarden – gaan nu in op 1 juli 2026 in plaats van 1 januari. Een uitstel van 6 maanden dus, constateert de Algemene Bond Uitzendondernemingen.

De andere onderdelen van het wetsvoorstel blijven ingaan op 1 januari 2027, zoals:

  • de verkorting van het fasensysteem van uitzenden
  • de aanpassing van de ketenregeling
  • de introductie van het bandbreedtecontract

Waarom uitstel?
De reden voor dit uitstel is dat door de kabinetsval de parlementaire behandeling niet op tijd kan worden afgerond. Naar verwachting rondt de Tweede Kamer, in haar nieuwe samenstelling, de behandeling pas af in december 2025 of januari 2026. Daarna volgt nog de behandeling door de Eerste Kamer, waarna de wet in werking kan treden.

Wat betekent dit voor de ingangsdatum van de nieuwe cao?
Gelijkwaardige beloning van uitzendkrachten is door de ABU, NBBU en vakbond LBV afgesproken in de nieuwe cao die ingaat per januari 2026. De latere ingangsdatum van de Wet meer zekerheid flexwerkers brengt hier geen verandering in. In 2021 committeerden de ABU en de NBBU zich in het kader van het SER-MLT-advies al aan de afspraak om gelijkwaardige beloning stapsgewijs in te voeren. Hierin zijn de afgelopen jaren al de nodige stappen gezet door uitbreiding van de huidige inlenersbeloning. Het aflopen van de huidige cao per januari 2026, was dan ook het aangewezen moment voor cao-partijen om volledig gelijkwaardige beloning in te voeren.

Bron: ABU